Končil v závere septembri 2016, keď Sparta nevyhrala štyrikrát za sebou, poslednou kvapkou bolo pre Zdeňka Ščasného prehratej derby so Slaviou.

Netrvalo dlho, než sa bývalý kouč vrátil na Letnú v novej úlohe – vlani v zime sa stal športovým riaditeľom v ére talianskeho elegána Stramaccioniho. Ten však neustál mizerný štart jari a už vtedy mnohé napadlo: Nemohol by sa na lavičku vrátiť súčasný športový riaditeľ?

Po jeho skorom odchode už sa Ščasný trenéřiny predsa len dočasne ujal, skúsi prebrať tím, než sa nájde Hapalův nástupcu.Pripomeňte si, ako si viedli muži medzi jeho pôsobením na sparťanskej lavičke.

Viedol najstarší sparťanský dorast a súčasne bol Ščasného asistentom u áčka.Následne prevzal jeho miesto a uviedol sa senzačným víťazstvom 3: 1 nad Interom Miláno v skupine Európskej ligy.

Na jeseň v pohároch tím pod Davidom Holoubka váľal, skupinu so spomínaným Interom, Beer sevo a Southamptonom vyhrala Sparta o štyri body. V lige sa darilo doma, ale už menej vonku.

Symbolom Holoubková času u áčka bola trénerská licencia.Potrebnú úroveň mladý kouč ešte len študoval, najskôr mohol pracovať vďaka výnimke a od januára 2017 bol hlavným trénerom formálne športový riaditeľ Tomáš Požiar.

Holoubek tiež zo “svojej” mládeže vytiahol medzi dospelých niekoľko hráčov – náhodne Köstla, Havelka alebo Mustedanagiče.

Lenže na jar jeho čaro pominulo, Sparta vyhorela vo vyraďovacej fáze Európskej ligy v Rostove , potom podľahla Jablonci, Mladej Boleslavi a Holoubek bol odvolaný.Vrátil sa k mládeži, na jar viedol Liberec a teraz pôsobí v slovenskom Ružomberku.

, Petr Rada tri mesiace (marec 2017 – máj 2017), bilancia 10 zápasov (5-4-1, skóre 14: 9 ,)

Spartu nečakane prevzal desať kôl pred koncom sezóny, bola to blesková akcia. ,”Bolo to veľmi rýchle konanie, ale Sparta sa neodmieta,” vyhlásil vtedy Petr Rada, ktorý dostal zmluvu na dobu neurčitú.

U tímu nakoniec vydržal iba tri mesiace.Manko na vedúcu Slaviu ani na druhú Plzeň nestiahol, ale pohodlne udržal tretie miesto, porážku zakúsil jediný raz v Jihlave.

Začal remízou so Zlínom, potom aj v derby, kde o deľbe bodov rozhodla nafilmované penalta slávistického Mingazova.Dokázal poraziť Plzeň, vtedajšieho lídra tabuľky, čo sa Sparte podarilo po dlhých troch rokoch.

Nejsymboličtější moment? Keď Radu v Příbrami vykázali na tribúnu a on s fanúšikmi emotívne slávil víťaznú trefu Sural na 2: 1 z nastaveného času.

 

Začiatok projektu “internacionalizácie Sparty”. Taliansky tréner Andrea Stramaccioni svoje angažmán na Letnej vôbec nezvládol.Nevyšlo mu vôbec nič, tím viedol iba deväť mesiacov.

Začalo to vyradením z 3. predkola Európskej ligy s Crvenú Zvezda Belehrad, pokračovalo zúfalými výkony a výsledky v lige. Biedny jeseň podčiarkol koniec v domácom pohári po porážke s Baníkom Ostrava. Bolo prekvapujúce, že Stramaccioni “prežil” zimu, po troch jarných zápasoch bez výhry bol odvolaný.

V lete mu pritom vedenie priviedlo jedenásť nových hráčov (mnohí dlho nevydržali) a v zime napríklad Stanciu za najvyššiu sumu smerom do českej ligy.Stramaccioni neustále šachoval so zostavou, nevtiskl mužstvu žiadnu tvár, tvrdé jadro fanúšikov ho nenávidelo a raz mu vyrobilo jednosmernú letenku do Talianska.

Nemal pred sebou ľahká úloha, Spartu preberal na piatej priečke s päťbodovú stratou na druhú Slavii a patnáctibodovým mankom na vedúci Plzeň.Pavel Hapal bol prvou voľbou vedenia, musel sa vyviazať z kontraktu so slovenským zväzom, viedol tamojší dvadsaťjednotku.

Na svojho predchodcu Stramaccioniho “nadviazal” tromi duely bez víťazstva za sebou, pamätné bolo zasnežené domáce derby so Slaviou, v ,ktorom Sparta premrhali vedenie 3: 0 z prvého polčasu. ,

Tím výrazne nedvíha, striedal výhry s vonkajšími stratami a mužstvo skončilo piate v tabuľke. ,Príprava na prebiehajúce ročník sa Sparte nevydarila, Hapal ale veril, že v súťažných zápasoch príde zlepšenie.

Na úvod ligy výhra nad nováčikom z Opavy, potom ale prišlo zlyhanie v druhom predkole Európskej ligy.Porážka 0: 2 od neznámeho Spartaka Subotica je škandálom, rovnako ako predvedený výkon.

Deň po prílete zo Srbska bol Hapal, ktorý pôvodne podpísal kontrakt do leta 2020, odvolaný.