Nič vo futbale ani v žiadnej inej sfére ľudskej činnosti nie je tak ťažké ako pokúšať sa predvídať budúcnosť. Sir Alex Ferguson a Manchester United konali z najlepších úmyslov už v roku 2013 a v tom čase ste ani jednej zo strán nemohli povedať, že Moyesova doteraz pôsobivá manažérska kariéra zasiahne nárazníky tak rýchlo, keď zostúpila v Sunderlande a táto nešťastná poznámka k Vicki Sparks z BBC, alebo že o štyroch manažérov neskôr bude klub väčším žartom, ako tomu bolo za posledných desať rokov pred príchodom Fergusona zo Škótska.

Môže sa to zdať zbytočne krutým záverom, hoci iba jedným musí stáť mimo súčasného Old Traffordu, aby pochopil, že klub je oveľa väčší ako pred 30 rokmi a ľahko prekrýva čokoľvek iné v anglickom futbale.Nešťastný Woodward si potrpí na to, aby potil rôznych rezancov a matracových partnerov United, napriek tomu tento potupný, ale nevyhnutný tok príjmov umožňuje klubu odvážne čeliť finančným absurditám, ako sú mzdy Alexisa Sáncheza alebo vernostný bonus Paula Pogbu.

Keď ľudia povedia „Ole za volantom“ chichotavým spôsobom, ako to v súčasnosti robia, vtip sa čiastočne zakladá na uznaní skutočnosti, že vozidlo, ktoré šoféruje chlapec, je vlastne juggernaut, ktorý je teoreticky schopný sploštiť čokoľvek, čo mu stojí v ceste.Ole Gunnar Solskjær si nikto nepraje nič zlé – je to sympatická postava, ktorá spočiatku fungovala prinajmenšom ako kúzlo v zložitej situácii – hoci nikto neočakáva, že by United v budúcej sezóne trápili najlepších štyroch.

Dokonca Woodward si musel všimnúť, že Liverpool a City profitovali z importu titulných manažérov z Nemecka a Španielska a možno ešte dôležitejšie je, že vytvorili náborové štruktúry, ktoré uľahčili rýchle podpísanie cieľov transferu. V Tottenhame sú veľmi uznávaný Mauricio Pochettino (veľmi uznávaný na Old Trafford pred šiestimi mesiacmi) a impozantný Daniel Levy. United majú bývalého manažéra Molde z Eliteserien a údajné voľné miesto pre riaditeľa futbalu, toto údajné voľné miesto pre riaditeľa futbalu, ktoré sa zdá, že klub nijako neponáhľa obsadiť.Môže Facebook Ole Gunnar Solskjær potlačiť trend manažérskych vymenovaní Manchestru United od jeho odchodu sir Alex Ferguson? Fotografia: Lee Smith / Action Images via Reuters.

Predpokladá sa, že Ferguson uprednostňuje Steva Walsha za túto prácu, a to aj napriek tomu, že bývalý leicesterský skaut absolvoval svoj krátky pobyt v Evertone, ale zostáva nejasné, či hierarchia Spojených štátov chcem, aby ktokoľvek iný utrácal svoje peniaze. Zmienka o Leicestri prinajmenšom pripomína spomienku na rok 2016 a predstavu, že z najnepriaznivejších okolností môže prameniť takmer každý, hoci úspech Foxes nikdy nebude nič menej ako senzačný, aký sa dosiahol v čase, keď obvyklých šesť najlepších uchádzačov dosiahlo boli v prechode alebo spali v práci.To sa v tejto sezóne nebude diať – City, Liverpool a Spurs pravdepodobne nikdy neboli v strehu – a s niektorými kľúčovými odchodmi z hry, ktoré sú ešte v lete možné, si človek predstavuje prvú celú sezónu Solskjæra ako manažéra United, a môže byť dosť bolestivé.

Pravdepodobne to nebude také bolestivé ako prvá Moyesova prvá sezóna ako manažéra United. Bývalý manažér Evertonu nikdy nad hráčmi úplne nezískal a nemal nádej na vyvolanie takého okamžitého rešpektu, aký si Ferguson užil.Možno najväčšou chybou, ktorú United urobilo, bolo to, že si neuvedomoval, ako veľmi vzrástol klub za 27 rokov Fergusonovho pôsobenia, a že hľadanie riešenia problému z roku 2013 v roku 1986 bude vždy riskantné, aj keď poctivo zjavné stretnutia posledných piatich rokov sa tiež osvedčili, Solskjær tento trend pravdepodobne nezvládne. The Fiver: zaregistrujte sa a dostanete náš každodenný e-mailový futbal.

Jeden dúfa, že si Moyes tento víkend dopraje jeden alebo dva nápoje. , možno s ironickým úsmevom nad tým, ako sa veci vyvinuli spôsobom, ktorý nemohol ovplyvniť. Mohol dokonca pozvať Rafa Beníteza, aby sa k nemu pripojil, pretože obaja bývalí rivali na Merseyside majú stále veľa spoločného aj napriek výrazným rozdielom v posledných skúsenostiach.Benítez končí svoj trojročný kontrakt v Newcastle a odchádza z klubu, pravdepodobne unavený z toho, že nevidí do očí Mikeovi Ashleymu, ak je taký výraz vhodný pre dvoch ľudí, ktorí sa sotva niekedy stretli.

Newcastle bol v neporiadku, keď sa Benítez ujal vlády, a hoci budúcnosť klubu bude pri súčasnom vlastníctve pravdepodobne vždy neistá, bývalý manažér Liverpoolu a Realu Madrid vykonal obdivuhodnú prácu pri obnove životaschopnosti s obmedzenými zdrojmi.Mužovi, ktorého hráči ocenili jeho vklad, spievalo 52 000 davov jeho meno a všetka láska, ktorá sa Moyesovi v Manchestri vyhýbala, bola v spoločnosti Tyneside pre Beníteza, napriek tomu si Newcastle vymyslel najpopulárnejšieho a najúčinnejšieho manažéra od čias sira Bobbyho Robsona.

Manažéri sa väčšinou pohybujú okolo; až na pár významných výnimiek spočíva v ich povahe hry a za občasné nepríjemnosti sa im platí veľmi dobre. Sú to vlastníci, ktorí zostávajú pri tom, často k zúfalstvu priaznivcov klubu. V ideálnom svete alebo paralelnom svete by bolo zavedenie konečných zmlúv na úrovni zasadacích miest vítaným vývojom.