Plzeňská jesenné krasojazda znamená, že na jar už sa hrá len o druhé miesto.

Iste, na papieri ešte nič hotového nie je, čo sa Plzeň pokúša v každej vete zdôrazňovať, v skutočnosti by však muselo dôjsť k totálnemu kolapsu, aby ligový vládca rekordný náskok prošustroval.

“V lete som veril, že budeme silní, ale samozrejme som nečakal, že povedieme o štrnásť bodov,” konštatoval tréner Pavel Vrba.

< p> Po sobotňajšom zápase sa znovu tancoval víťazný kankán, a nad Plzňou dokonca valila farebný ohňostroj. Na počesť miestnej kráľovnej Viktórie. Na počesť rozprávkového jesene, v ktorom si dominantné tím v rekordnom predstihu povedal o titul.

Len dvakrát v histórii sa stalo, aby jesenné kráľ mal v tabuľke dvojciferný náskok.Čo tento rok predviedla Plzeň, je unikátny. Víťazstvo 2: 0 nad Jabloncom bolo pätnástej zo šestnástich zápasov. Náhrdelník z víťazných korálok kazí jediná remíza.

Nie je jediný dôvod, prečo by sa plzenskej ťaženia malo na jar zadrhnout. Tím má v kolónke skóre najviac strelených gólov a najmenej inkasovaných. Útočník Krmenčík je s jedenástimi gólmi najlepším kanonierom ligy. V sobotu sa dvakrát trafil slabšie ľavačkou.

Mimochodom, akonáhle sa svoje trefy naučil sláviť ako lukostrelec, dostal novú zmluvu do roku 2021. Aj keď sa predpokladá, že v lete prestúpi, zatiaľ zostáva najväčšou zbraňou.

Záložník Kopic je so siedmimi asistenciami najlepším nahrávačom ligy, brankár Kozáčik zase najlepšie hodnoteným hráčom podľa MF DNES a iDNES.cz.Odpisovaný navrátilec Kolář v sobotu vo veľkom štýle oslávil jubilejný triešť zápas v lige.

Ak ste duel s Jabloncom sledovali a v mrazivom večeru prehliadli pár hluchých pasáží, musel vás plzeňský štýl baviť. Tréner Vrba si na víťazné ceste dáva záležať: “Mužstvo je stabilizované a káder je dlho pohromade, čo je naša obrovská výhoda oproti konkurentom.”

Pamätáte, aké prognózy zneli v lete? Boli všelijaké, len nie pre plzenskej. Sparta sa vrhla do revolúcie s talianskym trénerom Stramaccionim a kopú zaručených posíl z cudziny.

Resumé? Fiasko! Aj Slavia zaplatila za nových hráčov majland, čo plzeňský riaditeľ Adolf Šádek komentoval: “Do ligy vojdú dvaja tanky, jeden červený a druhý zošívané.Ja za nimi pobežím s malým palicou v ruke a v každej zákrute ho budem tankom strkať do pásov a dúfať, že aspoň jeden z nich sa vysype. Vetva sa mi bude postupne lámať, takže na konci pobežím len s špáradlom. ”

Plzeňskej zápasy sa na úvod ligy ani nedostávali do televíznych prenosov, pretože fanúšikov zaujímal predovšetkým pražský” tankodrom “…

Kto by vtedy tušil, že z plzenskej vetvičky počas jesene vyrastie statný buk, ktorý ustojí kdejaký víchor? Veď aj tréner Vrba priznal: “Niektoré zápasy sme zvládli super, iné sa šťastím.”

Ako je známe, šťastie praje pripraveným.