Keď raz stretol v Žďári nad Sázavou rýchlokorčuliarka Martinu Sáblíkovú, zastavil ju a požiadal o podpis.

Možno, že jedného dňa, za pár rokov, budú chodiť obyvatelia vysočinského mesta za ním.

Za Martinom Nečasom. Až sedemnásťročným talentovaným hokejistom, o ktorom sa hovorí ako o jednom z najlepších hráčov pre draft do kanadsko-americkej NHL v roku 2017.

S hokejom začínal chlapec z Vysočiny už v troch rokoch. Zakaždým, keď rozpráva o hokejových začiatkoch, spomína svojho otca, ktorý ho sprevádzal. A tiež hovorí: “Vo Žďári nad Sázavou ma postupne trénovali výborní tréneri.”

V tunajšom klubu nastupoval až do konca roka 2014. Patril k veľmi produktívnym hráčom, a tak ho šlo len ťažko prehliadnuť.

Tiež má bezpochyby talent.K čomu sám pripája: “Talent je ale len časť úspechu.”

Dobre si totiž uvedomuje, že len tvrdou usilovnosťou sa môže dostať na vrchol.Koniec koncov razí teóriu: “Najdôležitejšie je práca navyše, ktorú hráč robí oproti ostatným.”

Nebolo teda v Žďári nijako prekvapujúce, keď po tréningu so svojím otcom, ktorý ho koučoval spoločne s Martinom Sobotkom, zostal v športovej súprave a ešte si po tréningu pridal. “A tiež som jazdil často na kempy Jaromíra Pytlíka,” chváli si Nečas autora projektu Hockey Talent Academy.

Vo Žďári nad Sázavou si boli vedomí, že hokejistu, ktorý ako mladší dorastenec v extraligovej sezóne 2014/15 nazbieral v 25 zápasoch celkovo 71 kanadských bodov, nie je možné dlhodobo udržať.

v januári 2015, keď mu bolo čerstvo šestnásť rokov, sa Nečas prezliekol do dresu brnenskej Komety.

Zrazu prišiel do nového prostredie.Samozrejme ma to teší, ale chcem sa pripraviť až na draft NHL, “hovorí úprimne Nečas.

V médiách sa píše, že tento nádejný hokejista by pri spomínanom drafte NHL v roku 2017 mohol byť jedným z najlepších hráčov. Nečasová hlava sa s tým doteraz pere statočne: “Zatiaľ to neriešim. Sústredím sa na to, aby som sa presadil v áčku Kométy a hlavne mal dobrú sezónu. Od toho sa to bude odvíjať. ”

V kanadsko-americkej súťaži najviac fandia klubu Washington Capitals, za ktorý mimochodom hrá jeho vzor Ovečkin. Keby však prišiel úspešný draft, bral by v NHL ktorýkoľvek klub. “To by mi vážne bolo jedno,” pritakáva s úsmevom a vzápätí pridá: “Každopádne je ešte predo mnou veľa práce.”

To áno.A kto vie, nakoniec treba zasadne do kabíny s ruskou ikonou.