Dvadsaťpäťročný Filippi sa v Liberci zotavuje z nepríjemného zranenia chrbta. Začiatkom minulého týždňa sa jeho stav už zlepšil natoľko, že sa zapojil do tréningu s Bielym Tigrom.

“Hovoril som, že nezačnem trénovať do doby, kým sa nebudem cítiť na aspoň 80 alebo 90 percent v pohode. Povedal by som, že je to už na dobrej ceste, “uviedol šikovný útočník pre klubový web Bielych Tigrov.

Tomáš Filippi začínal s hokejom v Trutnove, ale v deviatej triede si ho vyhliadli libereckí scouti, a tak sa sťahoval pod Ještěd. Ako pätnásťročný bol potom v sezóne 2007/08 jedným z ťahúňov dorastu, kde sa stretol aj s dnešnými libereckým hráčmi Vlach a Jánošíkom.V mládeži patril k veľmi produktívnym hráčom a v tomto trende pokračoval aj pri svojom dvojročnom pôsobení v zámorí.

Po návrate do Liberca hneď naskočil do extraligy v drese Tigrov a počas troch sezón za nich odohral celkovo 141 zápasov, v ktorých nazbieral 86 bodov. Odrazil sa odtiaľto do reprezentácie aj k angažmán v KHL. Teraz je späť v Liberci s cieľom dať sa čo najskôr zdravotne do poriadku. A možno aj pomôcť svojmu bývalému tímu k postupu do play-off.

“Tréningový výpadok mi veľmi nevadí, za taký týždeň sa do toho dostanem. Ale som na seba zatiaľ radšej opatrný. Chrbát asi nie sú úplne na hru. Ale to rovnako uvidíme naplno až potom, čo naskočím do zápasu, “hovorí.Každý deň teraz trénuje s tímom a potom ešte vykonáva špeciálne cviky, ktoré uľavujú jeho chrbtu.

Hokejisti Liberca sa v terajšej olympijskej pauze pripravujú na vyvrcholenie základnej časti extraligy. Do jej konca zostávajú ešte štyri zápasy: prvé dva budúci pondelok a utorok doma proti Jihlave, v piatok potom opäť doma s Plzňou a nakoniec v nedeľu vo Vítkoviciach.

Bílí Tygři sú teraz v tabuľke deviata. Pre postup do predkola play-off potrebujú udržať miesto v prvej desiatke, ak chcú postúpiť priamo, museli by zmazať päťbodové manko na šiestu priečku.

“Na papieri je to jasne dané. Máme to vo svojich rukách. Keď vyhráme všetky zvyšné zápasy, sme v play-off.Ešte sa hrá aj o šestku…, “uvažuje Filippi. “Ale nemá zmysel predbiehať. Strašne dôležitý bude už domáci dvojzápas s Jihlavou, ten môže o všeličom napovedať. ”

Ak svojim bývalým parťákom vypomôže osobne na ľade, zatiaľ nie je úplne isté. Nedá sa však vylúčiť ani jeho štart už proti Jihlave. “Tomášov stav sa zlepšuje a existuje reálna šanca, že v závere základnej časti skutočne nastúpi, ale presný dátum zatiaľ povedať nedá,” uviedol klubový hovorca Martin Kadlec.