Legendárny tridsaťtriročný stredopoliar totiž najskôr po sezóne v klube skončí, hoci vlani dostal doživotný zmluvu.

Ak prestane hrať futbal úplne? Alebo odíde do americkej Major League Soccer? Do Číny? Kto vie. V rozhovore so španielskymi novinármi však pripustil, že v Ríme to mohlo byť jeho posledný zápas v Lige majstrov.

A preto aj najsmutnejšie, keď dopadol zle, neočakávane zle.

“Teraz nie je správny čas na to, aby som hovoril také zásadné správy,” poznamenal Iniesta.

“Toto sme si fakt nepredstavovali. Ale keď hráte zle, urobíte veľa chýb…Je to veľké sklamanie. Je to preč, “hovoril zastretým hlasom pre kanál TV3.

“Ak vám to nejde, ako ste si plánovali, musíte nájsť iné riešenie, ale my ho nenašli.A maximálne sme za to zaplatili. Je mi ľúto našich fanúšikov, “poznamenal Iniesta.

Tréner Ernesto Valverde prežíva počas svojej prvej sezóny v klube prvej ťažkú ​​chvíľu. “Za všetko som zodpovedný,” povedal.

Pritom Barcelona prvý zápas doma vyhrala 4: 1, keď si súper dal dva vlastné góly. Ani to však AS Rím nezlomilo. Barcelona priletela odvetu len tak odohrať.

“Takýto spôsob vyradenia bolí. Za celý čas sme neboli schopní dostať sa do zápasu. Súper nás dostal presne tam, kam chcel. Odohral skvelý zápas, bol lepší, zatiaľ čo my sme neboli schopní hrať náš futbal, “povedal Valverde.

” Hráča nemôžem z ničoho viniť. Ak cítim osobnú zodpovednosť? Absolútne, tréner je zodpovedný za všetko.Som ten, kto vybral tím, striedal, pripravil nás na dvojzápas, proste všetko. Kouč je viditeľnou hlavou celého tímu, “podotkol päťdesiatštyriročný kouč.

Prezident katalánskeho klubu Josep Maria Bartomeu naznačil, že by po sezóne mohol byť odvolaný. Je takmer isté, že Barcelona vyhrá domáci súťaž, ale v Lige majstrov tretíkrát za sebou skončila vo štvrťfinále.

“Samozrejme táto porážka nás ovplyvňuje. Ale máme pred sebou ďalšie dôležité zápasy a hráči sa z toho dostanú. Tento tím je vždy pripravený na výhry na všetkých frontoch, či už to bude s Ernestom Valverde, alebo s iným trénerom, “uviedol Bartomeu.