Pre českých fanúšikov môže byť v kvalifikácii sotva atraktívnejšie súper, navyše Anglicka v samostatnej českej histórii v tuzemsku nikdy nehrala.

Do voľného predaja pôjdu vstupenky 9. septembra. Necelý mesiac pred zápasom, ktorý má výkop v piatok 11. októbra od 20.45, si ich však zakúpite len v balíčku s prípravným zápasom proti Severnému Írsku. To sa hrá 14. októbra na Sparte.

Len na súboj s Anglickom si môžete kúpiť lístky až od 13. septembra. Bude v tej tebe už vypredané? Prednostné právo na nákup vstupeniek majú navyše členovia reprezentačného fanklubu, ktorí si ich môžu robiť už od 26. augusta.

“Vážime si každého fanúšika, ktorý na zápasy reprezentácie príde.Ale najviac podporiť chceme tých, ktorí nášmu národnému tímu fandí priamo na štadióne, bez ohľadu na súpera aj výsledky. Preto fandovia, ktorí si vstupenky zaobstará v balíčku na obe stretnutia, budú mať väčšiu šancu sa k lístkom na Anglicko dostať. Zároveň dostanú aj zľavu, “vyhlásil predseda asociácie Martin Malík.

Cena sa pohybuje v obvyklej výške, ako je v poslednej dobe na svetovej súpera zvykom.Najlacnejšie vstupenky stojí 990 korún, drahšie 1900 korún a ak budete chcieť najlepšie miesta, zaplatíte 2900 korún.

Na zápas proti Severnému Írsku sú ceny výrazne nižšie: 200 korún, 400 korún a 600 korún.

Lístky bude možné zakúpiť na internetovej stránke www.vstupenkyfotbal.cz.

“Verím, že sme sa trafili do takej úrovne cien, ktorá zodpovedá výnimočnosti zápasu. Veď Anglicko je štvrtý tím posledného majstrovstvá sveta a na súpiske má veľa naozaj hviezdnych mien. Priemerná cena vstupeniek je navyše nižšia, než bola v marci na prípravný duel proti Brazílii.Preto verím, že sme našli rozumný kompromis medzi hodnotou exkluzivity zápasu a snahou urobiť ho dostupným čo najväčšiemu počtu našich fanúšikov, “podotkol Malík.

Štadión v Edene bol zvolený preto, že má najvyššiu kapacitu v Česku. A Letná na prípravu kvôli tomu, že súper zo Severného Írska nechcel hrať mimo Prahy.

Anglicko bola vôbec prvým súperom Čechov v kvalifikácii o Euro 2020, v marci vo Wembley domáci vyhrali 5: 0. V júnových zápasoch sa národné mužstvo zmátořilo, porazilo Bulharmi (2: 1) i Čiernu Horu (3: 0).

V najbližších zápasoch v septembri predstaví v Kosove (7. septembra) a v Čiernej Hore ( 10. septembra).