Napriek tomu Karolína Muchová po šiestich hodinách čakania reflektovala súboj o premiérový titul na okruhu WTA.

A dvadsaťtriročná dievča ho zvládla náramne. Poľskú súperku Magdu Linetteovou smázla za 68 minút 6: 1 a 6: 1. “Bol to extrémne dlhý deň,” prehodila Muchová. Už čoby šťastná víťazka objímala obrie trofej v tvare vázy. Pre slečnu z Olomouca natoľko výnimočnú.

Pozerá dopredu

Muchová triumfom v Ázii orámovala vynikajúci vzostup, ktorý počas posledného roka prežíva . Ešte vlani sa prebila ošemetnou kvalifikáciou US Open a na jednom zo štyroch grandslamov debutovala.Vtedy ju okrem dvoch výhier v New Yorku tešili aj peniaze, ktoré za postup do tretieho kola inkasovala.

“Niektorí ľudia ma skôr podporovali a ja im peniaze musím vrátiť,” priznala vtedy.
</p >

O dvanásť mesiacov neskôr podobná historka vyčarí úsmev na tvári.

Muchová sa od začiatku roka vyškriabal zo 145. miesta medzi elitu. Po triumfe v Kórei jej v aktuálnom vydaní rebríčka patrí 37. pozícia.

“Som rada, že som konečne získala titul.Ale už opäť pozerám dopredu, “pridala Muchová.

Pionierskej putovanie na minuloročnom US Open, kedy na zápasy jazdila autobusom, vystriedal hviezdny servis.

O českú nádej sa navyše začal manažérsky starať podnikateľ Tomáš Petera. “Vidím v nej obrovský potenciál,” hovoril tento rok na Wimbledone.

Práve tam Muchová prežila ďalší prelomový okamih, keď si na tráve prekliesnili cestu až do štvrťfinále. Pretlačila na nej napríklad aj krajanku Karolínu Pliskova.

“Je pracovitá. Keď je presvedčená, že na niečom musí makať, tak naozaj maká.A pretože je prirodzene šikovná a múdra, pomerne jej to ide, “všimol si Petera.

Bitky, ktoré zoceľujú

< p> Chytrým a pestrým tenisom, ktorý dopĺňa výborným pohybom, tento rok zdoláva jednu súperku za druhou. Doteraz sa Muchová pýši zápasovú bilanciou 34-12.

Medzi tuctom prehier sa zrejme vymykajú dve: Nešťastná v máji vo finále domáceho turnaja v Prahe v Stromovke a nedávna na US Open proti hviezdnej Serene Williamsovej.

“Škoda, zápas mi prekĺzol medzi prstami,” povzdychla si po porážke s 23násobnou grandslamovu šampiónkou.

Lenže práve veľké kulisy grandslamových stánkov a preťažké bitky s tenisovými hviezdami Muchová zoceľujú.A dôkladne chystajú do budúcnosti.

A prvá známka bola zrejmá už v nedeľu: extrémne dlhé vyčkávanie na finále jej vadilo, ale nerozhádzalo. Ba naopak mátožné Linetteové nedala žiadnu šancu.

“Veľmi si tento víťazný pocit užívam a teším sa na ďalšiu trofej,” pridala Muchová.

O tu mala začať bojovať už v pondelok. Po dlho odkladanom finále hneď odletieť do čínskeho Wu-chan a na tamojšom obrovskom tenisovom podniku po poludní SEČ vyzvať v prvom kole krajanku Mariu Bouzková.

Trochu príliš hektická misie po životnom triumfe, nie? Pár hodín pred plánovaným stretnutím tiež z Ázie priletela správa: Karolína Muchová sa z turnaja vo Wu-chan odhlásil.V honbe za titulmi bude pokračovať až za týždeň v Pekingu.