Fajčenie, ktoré poukazuje na to, ako sa Josému Mourinhovi podarilo ovládnuť Manchester United, možno nájsť v 39 zmenách, ktoré sa v tejto sezóne uskutočnili v XI. Predtým, ako sa Arsenal vkročil na Old Trafford.

Toto číslo bolo premiérom Liga vysoko a kontrastovala s 20-tkou Unaia Emeryho, čo bola suma, ktorá sa umiestnila na šiestom najnižšom mieste v divízii.Dnes večer čoraz zúfalejší Portugalčan urobil ďalších sedem, aby zniesol počet na 46 z 15 výjazdov a pokračoval v postupe, keď si v tejto sezóne nikdy nezachoval rovnakú ligovú stránku.

Naposledy to tak urobil Mourinho pred dlhými 12 mesiacmi proti týmto súperom, hoci United boli doma v Arsenale a odišli s výhrou 3: 1, ktorá klesla ako jeden z lepších prejavov tejto kampane. lingard získava bod pre Manchester United po daroch De Gea, ktoré vedie Arsenal. Prečítajte si viac > Pri výmene siedmich pre toto stretnutie poslal dve správy. Prvým bolo, že sa hralo o nevýraznej remíze 2: 2 v Southamptone.Druhý prišiel kódovaný a požiadal výkonného podpredsedu Eda Woodwarda, aby dešifroval, prečo sa manažér cíti – okrem iných možností – nútený makať aj pre Matteo Darmian a Marcos Rojo: dvaja hráči považovali za dosť priemerné na to, aby sa predali v poslednom okne pred pohyby sa pokazili.

V tomto kontexte bolo Mourinhovým hlavným rozhodnutím škrabadlo na hlavu. Pre manažéra, ktorý je vážne oklamaný tým, že nie je podporovaný na trhu, by sa rozhodnutie vylúčiť Paula Pogbu a Romelu Lukaku ťažko považovať za čin, ktorý by presvedčil predstavenstvo, aby ho v budúcnosti podporilo: obaja sú podpismi Mourinha a jeho najdrahšie – na 89,5 mil. GBP a 75 mil. GBP.Po vylúčení dvojice z víťazstva nad Young Boys – pred tým, ako ich obnovil v St. Mary -, sa manažér rozhodol, že Marcus Rashford môže obsadiť Lukakuovo miesto č. 9 a Andera Herreru Pogbu ako záložníka United v zbraniach.

To všetko prišlo po Mourinhovej sťažnosti po Southamptone, že v jeho tíme chýbali „šialené psy“: futbalisti (bar Rashford, ktorý bol ušetrený) ochotní dostať sa do tváre opozície.

Otvorenie – prevažujúca záležitosť pre tento United – do tejto súťaže bol potvrdený Mourinhov výber, keď prišli na Emeryho mužov červenou vlnou. Eric Bailly – prvý štart po dobu dvoch mesiacov – vyrazil zozadu. Rojo zacvakol do kladkostrojov.Rashford a jeho veľký kamarát Jesse Lingard poskytli sily a tempo.

Gunners však neprišli, aby chránili neporazený beh v 19 zápasoch, pretože nie sú úspešní. A keď sa vrátili späť do súťaže, prinútili katastrofu udrieť do tohto nešťastného uniformy United. David de Gea sa možno v lete potuloval za Španielsko, zatiaľ čo za klub, ktorého brankár je vždy bezchybný. Bol to však čokoľvek, ale keď dovolil neškodnú hlavičku Shkodrana Mustafiho cez rukavice a dovnútra, veľmi naštval Mourinha.

Najobľúbenejší trik United ide pozadu a začína návrat. Tentokrát to trvalo presne štyri minúty, keď sa Arsenal nechal šikanovať smerom nadol blízko svojej brány a Anthony Martial vyrovnal.

Duch tu bol obdivuhodný.A v ohnivom priebehu úvodného obdobia bolo za päť minút mávnutých päť žltých kariet a do prestávky sa United stali smečkou útočných honcov, po ktorých túžil Mourinho. Rojo bol jednou z rezervácií a vracajúci sa Argentínčan dokázal, že je najbláznivejším zo psov United, keď viedol vrčanie na kohokoľvek v livreji Arsenalu.

Vzhľadom na temnotu blízkej perma okolo Mourinha a jeho tímu vysoko oktánový doterajší výkon bol pozitívny. Ale materiálny dopyt bol tri body v snahe preklenúť priepasť na štvrté miesto, ktoré bolo v úvode osem bodov pre Arsenal.

K tomu bolo potrebné obnoviť tempo, keď sa to stalo v druhej polovici. Bailly a Rojo na začiatku videli, ako sa na lopte zahrávajú Nemanja Matic.Neurobilo to ani to, ako Darmian dovolil loptičku cez nohy a von, keď bolo ovládanie trochu jednoduchšie.

Odtiaľto však boli United späť v režime predných nôh, čo z nich, rovnako ako u každej strany, robí oveľa nebezpečnejšia záležitosť. Ak to znamená, že ich posun v rebríčku je pre fanúšikov ešte šialenejší, tí, ktorí sa nachádzajú v jeho dejisku, riskovali, že ich môžu burácať. Manchester United – Arsenal: Premier League – naživo! Prečítajte si viac

To, čo videli, bolo to, že United pripísali Arsenal späť na ich územie a vo väčšine prípadov šéfovali konania. Martial klesol späť, aby ponúkol plynulosť, a keď Rojo nechal letieť z 30 metrov, zahrialo to prsty Bernda Lena a získal sa roh.

Pri výkope sa to javilo ako mimoriadne zvláštna strana United.Napriek tomu hra vo veku mala to, čo je základnou požiadavkou, ale ktorá v poslednej dobe tak veľmi chýba: hrdosť a zručnosť, ako to dokazuje Lingardova okamžitá odpoveď na 67. minútu štrajku Alexandra Lacazette.

Problém samozrejme , je konzistencia. Pod vedením Mourinha sa United stali tímom o krok vpred, o krok späť. Šance hovoria, že pri sobotnej návšteve Fulhamu pravdepodobne opäť zmení personál. Musí si zachovať štýl, ktorý je tu zobrazený.