Liam Ridgewell, Dairon Asprilla a Nat Borchers zaznamenali a Portland Timbers porazili FC Dallas 3-1 v nedeľu večer v prvom kole finále Západnej konferencie MLS. S deficitom 2-0, David Texeira skóroval v 61. minúte, aby ho zúžil pre Dallasu, najvyššiemu západnému semenu v play-off. Ale Borchers pridal gól pre Portland v 90. minúte.MINS Východná konferencia finále: Kamara dáva posádky veľkú výhodu oproti Red Bulls Prečítajte si viac

Vychádzajúci Timbers majú hornú ruku ísť do druhého ramena pre Toyota Stadium v Texase ďalšej nedeľu. Víťaz v agregáte sa presunie do finále MLS Cupu 6. decembra.Vo finále východnej konferencie v nedeľu nedeľu, Columbus porazil návštevu New York Red Bulls 2-0.

Timbers boli bez kľúčových prispievateľov Diego Valeri a Rodney Wallace kvôli pozastavením, ale oni budú k dispozícii pre druhej nohe. Darlington Nagbe, ktorý sa vrátil do Portlandu po svojom prvom vyjednávaní do amerického národného tímu, vstúpil na miesto No10 pre Valeriho, ktorý viedol tím s ôsmimi asistentiami v bežnej sezóne.

Dallas bol minulý týždeň zasiahla smrť trénerovej matky Oscara Pareja v Kolumbii vo štvrtok. Pareja cestoval do svojej rodnej krajiny, aby bol so svojou rodinou, ale bol v Portlande na nedeľný zápas. Tím mal čierne pasce na jej počesť.

Timbers zlákal brankára Dallasa Jesse Gonzalez, ktorý pred prvou minutou zachránil strelu Lucas Melano z Portlandu.Ridgewell v 23. minúte potopil Gonzalez pre svoj gól. Bol to jeho prvý rok. Asprilla potom urobil 2-0 s výstrelom z terénu. Bolo to 40. miesto v Portlande po všetkých sezónach. Ako FC Dallas a ich domáceho modelu by mohli revolúciu v americkom futbale. Dallas zúžil hru, keď Texeira prerazil brankár Timbers brankár Adam Kwarasey. Gól sa dostal po chvíli po tom, ako Ridgewell vyčistil pole, čo sa zdalo poškodením slabín a nahradil ho Norberto Paparatto. Borchers ‘gól prišiel, keď niekoľko Timbers sa vyškriabali, aby tlačili do hlavičky Paparatta ako štyri minúty ďalšieho času boli pridané. Je druhý rok rovný, že FC Dallas bol do play-off. Tím odišiel do finále MLS Cupu v roku 2010, ale zomrel 2-1 na Colorado Rapids.Stúpačky postupujú do play-off dvakrát od toho, čo sa v roku 2011 pokúsili o majstrovský futbal, že sa dostali na majstrovstvá konferencie. Tím sa v roku 2013 dostal na Real Salt Lake 5-2.