Tréner Wallabies Michael Cheika predĺžil svoj kontrakt, aby zahŕňal 2019 Rugby World Cup v Japonsku, ale hovorí, že plánuje aj za tým.

Po tom, čo Wallabies viedli do finále Svetového pohára v roku 2015 a dievčatko Rugby Majstrovstvá majstrovstiev v jeho prvom roku na čele, Cheika teraz pridal ďalšie dva roky na jeho deal.Waratahs ‘väzenia-viazaný Kurtley Beale vylúčil na štyri až šesť mesiacov Prečítajte si viac

Hlavný svet Rugby tréner Cheika sľúbil, že urobí všetko, čo je v jeho silách, aby zabezpečil, že Wallabies budú hrať takým spôsobom, že Austrálčania budú chcieť, keď sa zameria na ukončenie 20-ročného titulu majstrovstiev sveta vo futbale v Japonsku.

“Som veľmi šťastný,” povedal Cheika po štvrtkovom vyhlásení v Sydney. “Je pekné vedieť, že budeme mať ďalšiu šancu spolupracovať na majstrovstvách sveta a takisto budeme mať nejaké základy, ktoré budú trvať dlho po tomto funkčnom období až do roku 2019 pre ďalšieho trénera a trénera. môžeme začať správne rozvíjať veci.

“[Chceme] položiť základy na národnej úrovni a naprieč štátnymi tímami, aby sme mohli byť úspešní.”

Šéf ARU Bill Pulver povedala Cheika minulý rok s veľkým úspechom vďaka svojej snahe nasadiť rugby na mapu v Austrálii.Cheika je jediný tréner, ktorý získal hlavnú klubovú súťaž v každej pologuli, vyhral v roku 2014 majstrovstvá Super Rugby s NSW Waratahs a Heineken Cup s írskym klubom Leinster v roku 2009.

dlhú cestu k posilneniu pýchy, ktorú máme v drese Wallaby a úžasný rok, ktorý nám dal s tímom v roku 2015, “uviedol Pulver.

” Naozaj obnovil pýchu, ktorú máme v našom národný tím a Michaelov jedinečný prínos k tomu sa premietli s World Rugby oznamujúc ho ako svojho medzinárodného trénera roka, keď vzal Wallabies z No6 na svete do No2 na svete. “