Austrália pokračovala vo svojej nadvláde nad Srí Lankou nárazovou výhrou 157 zápasov v úvodnom zápase svojej trojzápasovej série ODI na ihrisku Allan Border Field v Brisbane.

Austrália zaznamenala vysoko konkurenčné skóre 281: 8 zo svojich 50 prenosov v sobotu predtým, ako prepustili Srí Lanku iba za 124 z 41,3 prenosu.Silné a všestranné predstavenie s loptou zvýraznilo výkon Austrálie, pričom bránky rozdelili medzi päť hráčok bowlingu. Alyssa Healy sa prehnala do rekordných kníh T20 s neporaziteľnosťou 148, keď Austrália vyradila sériu Prečítajte si viac

V čele bol vreteník Ash Gardner s 2-9 z deviatich prenosov, zatiaľ čo rovnako pôsobivé čísla boli aj pre Taylu Vlaeminck (2-14) a Jess Jonassen (2-17).

Nádeje Srí Lanky na generálnu opravu Austrálčanov pre nepravdepodobné víťazstvo na začiatku 46-3 vylúčením hviezdneho cestára Chamariho Atapattua, ktorý bol zachytený pri bowlingu spinnera Jonassena. Išlo o 16. víťazstvo ODI v Austrálii a nadväzuje na čistý priebeh nedávnej série T20.

Srí Lanka sa v priebehu dňa bránila s loptou a po domácej strane zabrzdila. rozbehli sa na 138-1.Kapitánka Meg Lanningová zverejnila štvrté po sebe nasledujúce polstoročie ODI so sebadôverou 73 zo 66 loptičiek, ktoré boli menované hráčmi zápasu. V kombinácii s Rachael Haynesovou (56) si dvojica pripísala na druhú bránku skóre 126. Dominancia austrálskych žien v krikete pokračuje ďalšou sériou. Prečítajte si viac

U všetkých hviezd došlo k zriedkavému zlyhaniu – Okolo Ellyse Perryovej, ktorá dobehla za 19 rokov, zatiaľ čo otváračka Alyssa Healyová nedokázala nadviazať na svoj svetový rekord, ktorý T20 využila o štyri dni skôr, keď ju chytili a vyviezli po ôsmich. Beth Mooneyová si udržala svoj jasný štart do leta presvedčivým klepnutím na 66, zatiaľ čo Ash Gardner klesol iba na sedem.

Austrália bude v pondelok čeliť Srí Lanke v druhom ODI v Brisbane, zatiaľ čo posledný medzinárodný – tiež v pohraničnom poli Allan – je naplánované na stredu.