Vrbata je zvyknutý na prehliadku celej svojej kariéry. Nevadí mu, má rád svoj pokoj. A slová jeho dlhoročného trénera v Dave Tippett v Arizone potvrdzujú: “Posledné dva týždne boli pre Radima neobvykle bláznivé a tento mimoriadny zápas prišiel.”

Nie. Pred začiatkom marca bol Coyotes najproduktívnejším hráčom na trhu. Tímy z Bostonu, Montrealu, Calgary, Floridy a Pittsburghu chceli pred skúsenosťami priniesť skúseného strelca do svojich radov.

Ale nikto neposkytol dostatočnú hodnotu, a Vrbata, až na jeho uspokojenie, nakoniec zostal na miestach, kde sa mu páčilo, kde sa trikrát vrátil do svojej kariéry.Do Scottsdale, Arizona. “” Nemá rád zmeny, “pripúšťa Rich Evans.

“Som rád, že by som mohol hrať túto hru priamo tu. Bolo by zvláštne, keby to šlo inde. Vždy som sa tu cítil najlepšie. Pre celú rodinu to bol druhý domov, “povedal útočník, ktorý pracoval v NHL v šiestich kluboch, ale v Arizone hrával desať sezón.

Zápas nenechal ujsť Radimov brat David so svojou rodinou a priateľmi. Na druhej strane Vrbatov dlhoročný spoluhráč a súdne centrum Martin Hanzal chýbal, ktorý bol v Minnesote nahradený pred termínom prestupu. “Nikdy by som toho hráča nedovolil.Je ťažké nahradiť, “hovorí.

Takmer sa nepodarilo stretnúť s Vrbatou. V lete bol veľmi zranený, aby sa dobre zavesil. Chcel byť so svojou rodinou. Denné trávenie s tromi deťmi. Nakoniec ochutnal na jednu sezónu a nemusia byť jednoznačne najnovšie v jeho predstavení.

“Radim je jedným z najlepších letných podpisov,” hovorí bývalý dlhoročný Vrbatov spoluhráč Ray Whitney.

“Za tieto peniaze platí obrovské množstvo peňazí. Stále má veľa bodov. Je jedným z mála čistokrvných strelcov.Má skvelý záber a je rýchlejší, než si mnohí ľudia uvedomujú, “Whitney chváli svojho spoluhráča, ktorý pomohol 35 gólov v sezóne 2011-12.

“Jedna, možno dve sezóny môžu stále hrať. Záleží na chuti, ale o strelca jeho kalibru bude v NHL vždy záujem, “predpovedá slávny útočník.

Rozhodnutie o svojej budúcnosti si Vrbata zrejme nechá až na leto. Teraz sa teší míľniku. “Je to hold, aby ste sa dostali do tejto spoločnosti. Na začiatku kariéry by ma to nikdy nenapadlo, že na niečo také môžem dosiahnuť, “priznáva Vrbata.

Jednej veci však ľutuje. “Je mi ľúto, že nemôže byť môj otec na takom zápase.V skutočnosti väčšinu svojej kariéry v NHL, “priznáva Vrbata na pamiatku otca Pavla Vrbata, ktorý zomrel v roku 2004.” Bez toho by som to nikdy neurobil. “