Woking báze tím získal len 27 bodov as ich obnovenom vzťahu s japonským výrobcom Honda sa nepodarilo doručiť na svoje úspechy v neskorej 1980 a čoskoro 1990, kedy McLaren vyhral štyri po sebe idúce vodiča a šampionátov konštruktérov.

Jenson Button sa bude pokračovať s tímom predĺžiť svoj pobyt v športe do 17. kampane, zatiaľ čo jeho tímový kolega Fernando Alonso tvrdí, že bude na štartovom rošte pre sezóny potom, čo Dennis vyhlasoval dvojnásobný majster môže mať voľno.

Neale, ktorý sa pripojil k pretekársky tím Mclaren je v roku 2001, dodal: “Po 15 rokoch vo vedúcich rolí v McLaren Racing, naposledy ako COO a poverená generálna riaditeľka som nadšený, že sa pohybuje hore, aby sa na širšej pôsobnosť, pracovať priamo s Ronom na pomoc svoje vedenie McLaren Technology Group.

“ja som si užil svoj čas v McLaren Racing a samozrejme zostane úzko podieľa na podpore úsilia Jost je a Eric k optimalizácii budúceho úspechu McLaren-Honda p PROGRAM “.

Capito, 58, je v súčasnej dobe na starosti pretekárskej činnosti Volkswagen a časovanie jeho presunu do McLarenu budú oznámené neskôr v priebehu roka.