Manchester United má podpísať Aarona Wan-Bissaku za 45 miliónov libier z Crystal Palace, keď Ole Gunnar Solskjær pridá do svojho kádra druhého hráča, ktorý s potenciálom zapadá do jeho želaného profilu mladíka.

21 Očakáva sa, že sa pravý pravý obranca okamžite pripojí k dohode, ktorá pomocou doplnkov môže zvýšiť konečnú cenu na približne 50 miliónov GBP. Solskjær už do svojho kádra pridal aj Daniela Jamesa, ktorý má 21 rokov. Krídelníka pricestuje tento mesiac zo Swansea za 15 miliónov libier. Prestupové okno 2019 – každé letné riešenie z najlepších európskych líg Prečítajte si viac

Palác nestihol zmeniť alebo zrušiť klauzulu o 20% predaji v dohode, ktorá v lete 2015 vrátila Wilfrieda Zahu späť do klubu z United.United taktiež nesúhlasili so žiadnou klauzulou o predaji v súvislosti s prevodom Wan-Bissaky.

Wan-Bissaka, rovnako ako James, je rýchly a má surovosť, ktorú manažér dúfa, že bude formovať, keď bude ponúkať vozidlo United v budúcej sezóne. Pravý bek ešte nevystúpil 50krát v Premier League a bol v kádri Aidy Boothroyd z Anglicka do 21 rokov, ktorý nedokázal zvíťaziť na európskom šampionáte, ktorý práve prebieha v Taliansku.

Solskjær je stále považovaný za zameranie na niekoľko pozícií, vrátane stredného obrancu – v ráme je Harry Maguire – krajný obranca, záložník a útočník.Paul Pogba a Romelu Lukaku si prajú odísť a je možné, že Nór bude musieť generovať prostriedky z predaja dvojice (alebo iných), kým bude môcť v lete podniknúť ďalšie značné výdavky.

Lukaku uprednostňuje prestup do Internazionale, pričom taliansky klub dúfa, že útočníkovi, ktorý si želá tento prestup, zabezpečí dohodu Tím Solskjær má odletieť do Perthu 7. júla.

Medzitým medzi klubom a Davidom de Gea pokračujú diskusie o nových termínoch, ale hierarchia je frustrovaná nedostatkom prielomu.Aktuálna dohoda Španiela vyprší za 12 mesiacov po tom, čo boli United nútení uplatniť jednoročnú doložku o predĺžení platnosti, aby mu zabránili odísť zadarmo toto leto.

Zatiaľ čo United majú v úmysle podpísať De Gea na dlhú dobu, môžu byť nútení ho predať pred ukončením prevodného obdobia 8. augusta. Ak tak neurobia a 28-ročný hráč nesúhlasí s novou zmluvou, čelí klubu nádej, že nedostane žiadny poplatok za brankára, ktorý je zaradený medzi najlepších na svete a inak by mohol inkasovať sumu v hodnote 75 miliónov GBP.

Solskjær bude mať na najbližšie turné k dispozícii celý svoj tím okrem zranení, okrem Alexisa Sáncheza, ktorý je na Copa America s Čile.