United majú v úmysle podporiť Ole Gunnara Solskjæra na trhu, keď manažér začne s prerábkou svojho tímu počas svojho prvého letného pôsobenia a v utorok predložil ponuku Maguire na 70 miliónov GBP, ktorá bola odmietnutá. Vzhľadom na túto podporu a zdržanlivosť mesta pri dosahovaní požadovanej ceny sú United obľúbenými hráčmi na podpis obrancu. Marcus Rashford podpísal štvorročný kontrakt v Manchestri United Prečítajte si viac

Predpokladá sa, že dopyt Leicesteru po 26-ročnom mladíkovi presiahne 75 miliónov libier, ktoré Liverpool zaplatil Southamptonu za Virgila van Dijka v januári minulého roku. Maguire oznámil predstavenstvu svojho klubu, že by chcel prestúpiť, a zdá sa, že jeho preferenciou je vstúpiť do City.Anglický internacionál dúfa, že nebude ocenený prestupom.

Finančné prostriedky zostávajú k dispozícii pre United, aby urobila pre Maguire vážny krok napriek tomu, že klub minul na Aarona Wan-Bissaku spolu počiatočných 60 mil. Daniel James.

Aj keď mesto vníma Leicesterský postoj ako nereálny, ešte sa uvidí, či by mohol byť zatiahnutý do ponukovej vojny o Maguire. Keď sa v lete 2016 stal Pep Guardiola manažérom, označil za svoj cieľ číslo 1 Evertonovho Johna Stonesa. Po tom, čo sa City najskôr bránili v hodnotení stredného obrancu, nakoniec za neho zaplatil okolo 47 miliónov GBP.

Predchádzajúce leto sa klub riadil podobným spôsobom ako Liverpool Raheem Sterling – nakoniec súhlasil s celkovým prevodom 49 miliónov GBP – napriek tomu City pokleslo o Van Dijka kvôli oceneniu Southamptonu.Facebook Twitter Pinterest Manchester United a David de Gea zostávajú v určitej vzdialenosti od dohody. Fotografia: Matthew Ashton – AMA / Getty Images

United sa nevzdali nádeje, že David de Gea podpíše novú zmluvu, hoci klub a hráč zostávajú od dohody v určitej vzdialenosti.

De Podmienky Gea vypršia budúci rok v lete po tom, čo boli United nútení uplatniť brankársku doložku o predĺžení o jeden rok. Zástupcovia Španielska rokujú s hierarchiou United. Ed Woodward, výkonný podpredseda klubu, a Matt Judge, šéf korporátneho rozvoja, zostávajú optimistickí. De Gea možno presvedčiť, aby sa zaviazal k svojej budúcnosti. The Fiver: zaregistrujte sa a dostanete náš každodenný futbalový e-mail.

Akákoľvek nová ponuka by zaradila De Gea do podobnej platovej triedy ako Paul Pogba, ktorý zarába zhruba 290 000 libier týždenne.De Gea je v silnej vyjednávacej pozícii, pretože United nechcú, aby budúci rok v lete odišiel zadarmo. Ak 28-ročný mladík odmietne podpísať dohodu, United sa ho môže pokúsiť predať v aktuálnom okne a získať späť poplatok.

United pokračuje v hľadaní technického riaditeľa, ktorý bude pri dlhodobej pomoci dlhodobá stratégia klubu, ale Rio Ferdinand, ktorý bol v tomto rámci, sa teraz považuje iba za externého kandidáta.