United bude vyzvaný, aby odškodnil Derby County po značném poškodení sedadiel, keď sa družstvá stretli v štvrtom kole FA Cupu koncom minulého mesiaca, čo vyústilo do výhry 3-1 pre Louis Tím Van Gaala. Derby už informoval United o tom, čo ich pozemný personál našiel ráno po zápase a chce ich vyúčtovať za príslušné opravy, tvrdiac, že ​​viac ako 300 kresiel bolo rozbitých alebo stiahnuté celé.

Hovorca klubu majstrovstiev povedal: “Na miestach v prečistej časti sa vyskytli škody a máme kontakt s Manchester United.”

Je to jeden z hlavných dôvodov, prečo Shrewsbury opustili plány na zvýšenie kapacity 9.875 na New Meadow s dočasným sedením, keď hostili United za miesto vo štvrťfinálových zápasoch. Shrewsbury zamýšľal vyčleniť dve ďalšie miesta na sedenie, ako to urobili hrali Chelsea v hlavnom turnaji One One Cup minulú sezónu, čo znamená, že ďalších 500 fanúšikov by mohlo byť Klub liga 1 bol v kontakte s Derby a tiež bol informovaný, že sa objavili prípady fanúšikov bez lístkov, ktorí sa pokúšali brániť bránu, keď United hrála v Cambridgi v súťaži v poslednej sezóne.

Po rozhovoroch medzi príslušnými orgánmi sa spoločnosť Shrewsbury rozhodla proti dodatočnému umiestneniu v dôsledku dodatočného bezpečnostného rizika a vysokých nákladov na policajnú službu.

“Každé zariadenie sa posudzuje individuálne a všetky okolnosti sa berú do úvahy, “povedal Ch Insp James Baker, taktický veliteľ takejto akcie pre políciu West Mercia. “Máme vynikajúci vzťah s klubom a spoločne sme diskutovali o možnostiach, podporujeme rozhodnutie klubu neposkytnúť ďalšie dočasné posedenie.” United získalo 1 500 vstupeniek napriek tomu, že dostalo viac ako 9 000 žiadostí.Predné dva rady sedadiel budú uzavreté sieťovaním.Wayne Rooney: Obviňovať hráčov z Manchester United, nie Louis van Gaal Čítať viac