Najlepším hráčom sa podľa ankety Ligové futbalovej asociácie stal obranca Milan Kerbr, ktorý v dvoch októbrových štartoch strelil päť gólov a na jeden gól prihral.

Dvadsaťosemročný Kerbr prežil najlepší mesiac kariéry. Najprv zariadil výhru 3: 0 nad Duklou, keď dva góly dal a na tretí prihral. Potom síce kvôli zraneniu vynechal výhru 2: 1 na Slavii, ale pri víťazstve 4: 1 v derby s Jabloncom už opäť hral hlavnú úlohu a prvýkrát v kariére zaznamenal hetrik. Navyše z pozície krajného obrancu.

“Aby som bol úprimný, pozeral som na stránky HET ligy na štatistiky a napadlo ma, že by som napríklad mohol vyhrať práve ja.Ešte nikdy som podobnú individuálnu cenu nezískal, takže som veľmi rád, “vyhlásil Kerbr.

“Chcem ale zdôrazniť, že keby som nemal také spoluhráčov a nedostával od nich tak skvelé prihrávky, tak by som nikdy nezvíťazil. Je to teda ocenenie celého tímu vrátane našich trénerov, “dodal syn vicemajstra Európy z roku 1996.

S trénerom Trpišovským sa ale o cenu deliť nemusí, pretože ten dostal svoju vlastnú. Okrem jasných výhier nad Duklou a Jabloncom sa mu totiž podarilo s Libercom ukončiť rekordný neporaziteľnosť Slavie, trvajúce 36 zápasov.

“Musím povedať, že si nesmierne cením akéhokoľvek ligového víťazstva. Dobre totiž viem, ako je každý zápas ťažký.Keď ale dokážete uspieť na pôde súčasnej Slavie a za týždeň vyhrať presvedčivým výsledkom aj derby s Jabloncom, tak je to niečo, na čo sa len tak nezabúda. V oboch zápasoch som mal navyše rovnakú šiltovku, ktorú beriem ako súčasť tohto ocenenie, “prezradil Trpišovský.

” Túto cenu získavam v prvej lige už po štvrtýkrát, predtým som ju dvakrát vyhral aj v druhej najvyššej súťaži. Zatiaľ sa mi teda v tejto ankete darí každý rok, za čo som veľmi rád. Nie je totiž vôbec jednoduché uspieť, keď tu prácu robíte relatívne krátko a okolo vás je toľko kvalitných trénerov, “predniesol Trpišovský.

Ten mal tiež slová pochvaly pre oceneného Kerbra, ktorého odporučil Karlovi Jarolímovi do národného tímu. “Milanovi maximálne vyhovuje nábeh z druhej vlny.Medzi jeho úlohy patrí uzatvárať zadnú tyč a tlačiť sa do zakončenia. On je skrátka gólový. Vyhovujú mu situácia, kedy na poslednú chvíľu vletí do pokutového územia. Podľa mňa sa z neho stal hráč pre českú reprezentáciu. Ofenzívnych bekov ako on je totiž u nás veľa málo, “dodal Trpišovský.