neporazený, neporazeniu, my sme tento rok neporazeniu!

Aj tento veselý popevok fanúšikov sprevádzal prvý tohtoročný duel futbalovej Zbrojovky. “Treba to naštartovať a čo najdlhšie držať,” smial sa tréner Roman Pivarník.

Jeho tím vkročil do nového roka správnou nohou, v sobotňajšom mači Tipsport ligy doma v Brne zdolal druholigovej Pardubice 3: 1. Síce išlo len o prípravu, ale…”Povedali sme si, že hráme na víťazstvo, a to tam bolo,” ocenil Pivarník.

Toho muselo tešiť, že sa hneď skraja prípravy prihlásili o miesto v zostave noví muži. Gólovo na seba upozornili Martin Juhar, ktorý záver jesene promarodil, a Antonín Rusek, ktorého Zbrojovka stiahla z druholigového Znojma.

“Je dôležité, aby hráči vpredu dávali góly aj v priateľských zápasoch.Dostanú sa tak do lepšej pohody a rastie im sebavedomie, “podotkol Pivarník.

Juhar sa v závere prvého polčasu postaral o vyrovnanie, keď usmernil prihrávku Lukáša Vraštil ku vzdialenejšej žrdi. “Hlavne som chcel trafiť bránu, aby som Neprestrelili, pretože na tomto teréne to občas skočí. Radujte sa z každého gólu, vo futbale je to pre mňa najviac. Určite to pomôže mne i tímu, “líčil 29-ročný Slovák, ktorého jeseň skrátil natiahnutý na priťahovanie sval.

“Musel som tomu dať dlhšiu pauzu. Ale už pred prípravou som absolvoval individuálne tréningy, takže je to v pohode. ”

Ešte viac sa budú presné zásahy počítať u 18-ročného Rusko, ktorý sa skúša usadiť v kádri.Na konci duelu pretlačila v šestnástke protivníka a chladnokrvne napálil loptu pod brvno. “Vyvinul som tlak na obrancu, ktorý urobil chybu a podarilo sa mi ju potrestať. Chcel som strieľať na zadnú (tyč), pretože som bol v uhle a gólman stál skôr na prednej. Útočník je od toho, aby dával góly, takže mi to môže len pomôcť, “verí mladý strelec.

Ten na prvýkrát urobil o niečo lepší dojem ako jeho rovesník Martin Zikl, ktorý sa v brnenskom áčku blysol v závere jesene . “U Zikla bol trošičku problém, že nedokázal zareagovať na to, že to Pardubice veľa nižšie než, a neštartoval do priestorov. V prvom polčase sme celkovo hrali dopredu trošku pomaly, neboli tam vôbec nábehy zo druhej línie.Stáli sme a čakali na lopty do nohy, “popisoval Pivarník. “V druhom polčase už sme na to reagovali. RUSKÁ som povedal, že potrebuje štartovať do priestoru, dokázali sme to viac naťahovať. ”

Súboj o miesto hlavného hrotového útočníka bude jedným z najzaujímavejších príbehov brnenskej zimy. Okrem dvoch mladíkov je v hre ešte Francis Kone, ktorý v sobotu nehral. “Uvidíme, ako sa to vyvinie. Pracujeme na tom, aby prišiel ešte jeden hotový hráč, “oznámil Pivarník.

Ten čaká na celkovo tri posily, jedna by sa mohla v Brne objaviť už v tomto týždni. “Ďalšie dva hráči sú na dobrej ceste,” poznamenal tréner.

slušným výkonom na pozíciách stopéra i krajného obrancu sa uviedol Lukáš Kryštůfek, ktorého Zbrojovka ulovila v Jihlave.Chýbali naopak obranca Francisco Gomes s útočníkom Michalom Škodou, ktorí doliečuje zranenie.

Čo nechýba, je dobrá nálada. “Celé je to nastavené, aby sme mysleli pozitívne, pretože negativita nikdy nič dobrého nepriniesla,” prehodil Juhar.