Ale toto je minulosť. Iba v novom roku spoločnosť Comet stratila sedem z deviatich zápasov a výrazne komplikovala situáciu. Ak to tak ide, môže to skončiť vpredu. Je to v poriadku.

“Je to všetko možné. Brno by teraz ale nemalo riešiť, či udrží priamy postup do štvrťfinále, ale či sa vo zvyšných deviatich kolách základnej časti stihne dať dokopy herni. Inak nemá šancu uspieť, “tvrdí hokejový analytik Martin Hošták.

Kométu trápi veľa problémov, ktoré akoby postupom času len kulminovali.

Zatraceně chýba zranenia Martinovej Erat sa Zaťovičem.

Gólmani nežiari.

Pod paľbou kritiky je aj obrana.

Skoro to vyzerá, že je v Brne všetko zle. Preto nie je divu, že tím so zvyšujúcimi sa stratami sa stále viac a viac psychicky zneužíva.Ono hrať pod tlakom a s vedomím, že už bezpodmienečne musí prísť zlepšenie, nie je nič jednoduché.

Kometa prežila snový vstup do sezóny, v ktorom väčšinu súperov prehrávala ľúbivým hokejom. Víťazstvo a góly pribúdali s takou ľahkosťou, že nebolo zložité podľahnúť dojmu neporaziteľnosti.

Problémy začali už v novembri

Avšak prvé problémy sa objavili počas novembra a decembra. A to všetko vyvrcholilo. “Keď Erat a Zaťovič chýbajú, dvaja hráči reprezentatívneho kalibru, to musí byť známe.A zvlášť keď chýba dlhodobo, “hovorí Hošták.

K tomu je potrebné pripočítať herný ústup ďalšieho ťahúňa Marka Kvapila, ktorý už zďaleka nevyčnieva ako na jeseň.

Ukazuje sa, že Brno okrem toto trio nemá iný produktívny útok. Nebol nikto, kto by mohol pečať o neprítomnosti jednej formácie. Preto sa hovorilo o tom, že vedenie v závere prestupového termínu túžilo priviesť Romana Červenku.

O problémoch v obrane vypovedá angažovanie iného slávistického odchovanca Jakuba Krejčíka. V Brne má obranu Ondřej Němec, iní zaostávajú.Chýba výrazná osobnosť, ktorú býval Slovák Kováčik, ktorého výkonnosť s pribúdajúcim vekom klesá.

Nájde mužstvo silu zvrátiť osud ?

Hostiteľ hovorí: “Celý tím je zodpovedný za obrannú hru. Keď Cometa šla dopredu, nikto sa s ňou nezaoberal – to nebolo nutné. Teraz je to naopak. Zrazu musí mančaft vychádzať zo zabezpečenej defenzívy a hráči s tým nie sú úplne uzrozumenie. ”

Nevýrazné výkony gólmanov zase potvrdzoval neúspešný záujem o Jakuba Kovářa. Slovák Čiliak prežil výraznejší pokles formy už vlani, tento rok v ňom len pokračuje a navyše je často zranený.A mladý Vejmelka mal dobrý začiatok, ale je ťažké porovnávať s rastúcim tlakom.

Tréneri môžu tiež zdieľať poruchy. Majiteľ klubu Libor Zábranský nemá dosť skúseností, k ruke má Kamila Pokorného, ​​ktorý pred príchodom do Brna trénoval najvyššie v prvej lige, a Petra Hakena, ktorý sa v dospelom hokeji tiež ešte len učia. Situácia sa nelepší ani s pomocníkom Martinom Maršálek, ktorý dostal za úlohu zbierať poznatky z tribúny.

“Trénerské skúsenosti sa prejaví vo chvíli, keď sa nedarí a kedy je potreba s mančaft zahýbať. Ale ak to bude mať v Brne určitú úlohu, neodvažujem sa hádať, “hovorí Hosták. Je to klišé, ale Komet začína hokej ako už v play-off.Tím musí čo najrýchlejšie porovnať a vytvoriť najlepšiu pozíciu pre eliminačnú časť. Ak má byť úspech, je to najvyšší čas.