Utieklo ešte len 31 sekúnd, keď sa puk od korčule Petra Holíka odrazil medzi betóny sparťanského brankára Sedláčka. “Bol to pre nás veľký doping,” usmieval sa spokojne tréner Petr Fiala, ktorého tím napokon premohol Spartu 2: 0.

Kométa nielenže v zatiaľ stále mladé sezóne prvýkrát brala všetky body, ale hlavne predviedla svoj zďaleka najpôsobivejšie výkon. “Chlapci odviedli presne tú prácu, akú sme case de pariuri licentiate in Romania si povedali. Plnili sme plán nie na sto, ale odvážim sa povedať na 120 percent, “rozplýval sa brniansky brankár Karel Vejmelka.

“Rýchly gól nám dal vietor do plachiet a vďaka tomu sme viacmenej kraľovali zápasu. Držali sme tempo a všetko sa odvíjalo podľa našich predstáv.Celý zápas sme držali Spartu na uzde. ”

Vejmelka v tomto ohľade nijako nepreháňal, Sparta s nadupanú ofenzívou sa ťažko prebíjali do šancí. “Je treba poďakovať mužstvu za veľmi koncentrovaný Betstars výkon. Čo sa týka hry v obrane a nasadenie, klobúk dole, “vyhlásil Fiala, ktorý ocenil aj svojho nepriestrelného brankára:” Karel mal isté zákroky, nevypadávali z neho kotúča. ”

Ako pevná je modrobiela hrádza, ukázala najlepšie druhá tretina. Pražania v nej hrali hneď štyri presilovky, ale nevyužili žiadnu. Kométa napokon v tejto sezóne neinkasovala v oslabení ani raz. “To je príjemná správa. Oslabenie trénujeme, vieme, že je to jedna z kľúčových vecí zápasov, “poznamenal Vejmelka. “Je to vždy o tom, aby sme držali spolu, pretože jedinec nič neurobí.Musíme hrať ako tím. ”

V tomto ohľade zatiaľ môžu byť Brňany spokojní. Vďaka svojmu zodpovednému a kompaktnému prejavu v dvoch domácich zápasoch zdolali Třinec a Spartu, teda dva hlavné extraligovej favoritov. “Presvedčili sme sa, že aj s takými tímami môžeme nielen držať krok, ale prehrávať ich,” teší Vejmelka.

Čo zatiaľ modrobiele brzdí, je slabá produktivita. V nedeľu sa okrem Holíka presadil už len z dorážky Jan Hruška, celkovo má Kométa na konte iba sedem zásahov. “Pritom na tréningu mi to chlapci vždy bagu do prázdnej,” líči Vejmelka.

“S pokojom na hokejkách prídu aj pekné akcie a góly,” verí kouč Fiala. “Ešte tam nie je to, čo hráči vedia.Ale dnes sa počíta víťazstvo, zvlášť so Spartou. ”

Navyše v dueli, ktorý prelínali ódy na kapitána Čermáka, ktorý po zápase v civile viedol tradičnej case pariuri online autorizate ďakovačku. A ktorého dvanástka bola navždy vyradená z čísel Kométy.

“Leoš si ten ceremoniál rozhodne zaslúžil, klobúk dole pred jeho kariérou. Sme všetci radi, že sme pri tom mohli byť a jeho dres vyvesili pred našimi očami, “povedal Vejmelka. “Chceli sme mu dať poďakovanie za to, čo odviedol pre celú Kométu, a získať tri body pre neho.