Ale to nebola obyčajná príležitosť. Zriedkakedy, ak vôbec, bol taký veľký záujem o praktický zásah pred zápasom prvého kola na turnaji, kde hráči naladili hlinku pred French Open budúci mesiac. Jedna z najslávnejších osobností tohto športu, zďaleka najkontroverznejšia, bola späť v skeptickom očiach verejnosti po rankore, ktorý nasledoval po jej ohromujúcom odhalení neúspešného testu na drogy minulý rok a znepokojujúceho pocitu, že ani dnes sa necíti hanby o meldóniu keď sa nachádza vo svojom systéme. Maria Sharapova bije Robertu Vinci po návrate do konkurenčnej akcie Prečítajte si viac

Možno, že zjavný nedostatok výčitiek možno Unibet bonus vysvetliť vedomím Sharapovej o jej nezmenenej moci. Ruská povesť sa ťahala bahnom dlhšie ako si pamätá.V očiach väčšiny jej rovesníkov bude vždy parišou, ale sú tu aj tak ďalší, ktorí ju stále považujú za princeznú Máriu a vždy, keď kráča po súde, ju povinne padnú na nohy.

Pár z nich títo ľudia boli v stredu večer v davu stredného súdu v Porsche aréne, keď Sharapova hrála prvýkrát v konkurenčnom prostredí po 15 mesiacoch. Na tribúnach sa nachádzali podporné znaky, niekoľko ruských vlajok a viditeľné povzbudenie namiesto šialenstva, keď sa Sharapova pripravila čeliť trápnej Roberte Vinci a začala hľadať cestu do veľkých buchnutí. Víťazstvo 7-5, 6-3 proti svetu č. 36, ktorý nie je jej spojencom, zabezpečilo vo štvrtok zápas s Ekaterinou Makarovou, nebezpečnou ľavičkou Ruska.Tam bol dokonca aj nejaký krik.

Napriek tomu akýkoľvek argument, že Sharapova návrat z divočiny je ako otepľovacia dávka nostalgie, je čistý bunkum. Aby sa jej vstup do divokej karty dostal do kontextu Stuttgart Open do kontextu, hviezda, ktorá oslnila ako 17-ročná majsterka vo Wimbledone v roku 2004, v utorok trénovala v malom miestnom klube. Jej zákaz ju prinútil udržať si odstup, takže si predstavte mrazivosť, keď kráľovná ľadu vstúpila ráno do šatne. Sharapová sa pravdepodobne nestará o to, aby sa jej priatelia nikdy nestali jej prioritou.

Jej hlavnou nemesis je Serena Williamsová, ale správa, že tehotnému svetu No1 bude chýbať najmenej ďalšie tri veľké turnaje slam, odchádza vákuum pre Sharapovu na vyplnenie športu bez glamour.Sharapova má zastrašujúcu obchodnú príťažlivosť ako majiteľ piatich veľkých spoločností, a preto ju prijímajú organizátori turnajov. Spolu s okamžitou cestou späť do Stuttgartu, kde na šťastnej zhode sa na turnaji nachádza meno jedného z mnohých sponzorov, tridsaťročný dostal v Madride a Ríme divoké karty.

Dokonca aj bez hodnotenia je jej konečným cieľom prijatie do Rolanda Garrosa. Rozhodnutie sa uskutoční 15. mája a bývalý majster francúzskeho Open sa možno bude musieť uspokojiť s kvalifikáciou. Aj Wimbledon bude v nadchádzajúcich týždňoch diskutovať o svojom prípade.

Ak Sharapova prekoná pretrvávajúcu hrdzu a Unibet Slovensko nechá ju hrať rozprávanie, bude ťažké odolať.Ak dosiahne nedeľné finále, bude mať kvalifikáciu na predbežný turnaj v Roland Garros, takže bude právom povzbudená jej silným výkonom proti Vinci. Piercing chrapot neodišiel; ani tieto divoké konkurenčné inštinkty ani jej prirodzený talent. Sharapová sa zotavila zo skorých nervov, dvojitého zavinenia a straty jej prvej servisnej hry, ktorá zničila Vinci. Posledným výstrelom sa rozplakala, potom odčerpala päste, rozžiarila víťazný úsmev a s potešenou vlnou prijala úctyhodný potlesk.

Jej emocionálna reakcia bola pochopiteľná, ale mnohí z jej súperov zostávajú nešťastní. preferenčné zaobchádzanie s organizátormi turnajov. Tvrdia, že by sa mala prepracovať zo spodnej časti hromady.Ťažko sympatizovať. Návrat Shariny na tenis by sa ľahšie posadil, ak by preukázala poklonu Čítať viac

Caroline Wozniacki ju označila za neúctovú vo Stuttgartu. Agnieszka Radwanska sa nevzdala. Eugenie Bouchard bol žieravý. “Je to podvodník a nemyslím si, že by mal mať podvodník možnosť znova hrať tento šport,” uviedla kanadská stredu v stredu. Výložníky preleteli oboma smermi. Max Eisenbud, agent spoločnosti Sharapova, tvrdil, že „hráči Travianov“, ako je Radwanska a Wozniacki, špehujú poslednú šancu vyhrať majstra tým, že držia ruského hráča dole. Prehrajte video 0:35 Sharapova „podvodník“ a nemal by znova hrať tenis, hovorí Bouchard – video

Takáto provokácia vysvetľuje Sharapovu obrazovú dilemu: urobila svoj čas, ale kde je nálada?Za podpory svojich sponzorov pokračovala v zarábaní času miliónom ľudí. Stále má svojich obdivujúcich fanúšikov a krátkozrakosť môže byť prekvapujúca. Mohlo by sa vám odpustiť, že ste si mysleli, že to bol romantický návrat zo zranenia. Odvolala sa na drogy, ktorá sa po odvolaní znížila z dvoch rokov na 15 mesiacov. Teraz je späť a podnikla predbežné kroky na ceste do Paríža, kde by sa uchádzala o korunu. Cesta k skutočnému vykúpeniu sa však zdá byť zradnejšia.