Karlovy Vary po porážke 2: 3 v Košiciach extraligu už nevedú, vystriedal je Liberec. Mladej Boleslavi nestačili ani dva góly Radima Zohorny, k výhre Liberca 4: 3 pomohol peknú kľučkou medzi betóny Marek Zachar.

Kometa potrebovala k víťazstvu 2: 0 nad Spartou gól, ktorý strelil Petr Holík už po 31 sekundách. Plzeň proti Zlínu pri výhre 5: 4 spasili Milan guláš (1 + 2), Vojtěch Nemec (0 + 3) a Luboš Rob (2 + 1). V derby uspel Hradec Králové, na ľade Pardubíc vyhral 2: 1.

Třinec mal možno ťažšie prácu, než čakal, keď skoro stratil trojgólové vedenie pri výhre 3: 2. Rovnako tak sa nečakane nadreli Vítkovice. V Kladne viedli 2: 0, víťazstvo zabezpečili až v predĺžení. Kladno tak získalo premiérový bod v extralige.

Derby pre Hradec. Navyše na ľade Pardubíc.Už v 17. minúte Mislav Rosandič napriahol správne medzi kruhy a poslal Hradec do vedenia. Pardubice síce vďaka trefe Marka Hovorky zrovnali, ale nádejný výsledok neudržali. Hradečtí rozhodli v druhej tretine, trochu so šťastím, pretože než sa Filip Pavlík mohol radovať, puk sa musel odraziť od obrancu Juraj Mikuša. Pavlík chcel v presilovej hre pritom nahrávať.

Stačilo 31 sekúnd a Kométa strelila víťaznú bránku. Po krásne kombináciu! Petr Holík poslal puk na pravú stranu k Petrovi Mueller, ten počkal, až si Holík nabehne medzi obranca Sparty, v tú chvíľu vyslal puk a Holík s radosťou prekonal Sparťana Jakuba Sedláčka. Tri získané body poistil v druhej tretine Jan Hruška.

Malo by ísť o priamych konkurentov o pozície pre predkolo play off.Hoci Karlovy Vary do nedele viedli ligu, s Olomoucom si na Morave neporadili. Už prvý gól HANÁK oslnil. Rostislav Olesz v presilovej hre našiel z rohu Petra Kolouch. Ten si najížděl od modrej, puk spracoval a svižne prekonal Filipa Novotného. Aj keď Vary ešte zrovnali na 2: 2, rozhodol olomoucký Petr Strapáč na začiatku tretej tretiny.

Divoké zápase na západe Čiech dopadlo pre Zlín smutne. Hoci Plzni robil dôstojného súpera, zostane aj po nedeľu v extralige bez bodu. A novo bude posledný. Za Plzeň vyčíňala trojica Milan guláš (1 + 2), Vojtěch Nemec (0 + 3) a Luboš Rob (2 + 1). Najmä prvý gól Roba po nahrávke Gulaša mala kvalitu.Víťaznú bránku na seba vzal Tomáš Mertl, ktorý zlínskeho brankára Libora Kasík prekonal po ľade.

Kladno získava prvý bod v extraligovej sezóne. Radosť z neho kazia domáce prehra 2: 3 po predĺžení, v ktorom rozhodol vítkovický Roberts Bukarts. Góly padali až v tretej tretine, Vítkovice viedli 2: 0 vďaka strele z uhla Šimona Stránského a gólu Dominika Lakatoša. Kladňania zrovnali v závere. U ľavého kruhu pálil tvrdo a presne obranca Brady Austin, po ňom Tomáš Redlich. V predĺžení zasunul do odkrytej klietky po kombinácii práve Bukarts.

Napínavé stretnutie videli fanúšikovia na severe Čiech. Dvakrát sa presadil mladoboleslavský Radim Zohorna, čo v druhej tretine znamenalo vedenie Středočechy. Lenže v závere zápasu Liberec otočil.V presilovke pálil Libor Hudáček, víťazný gól strelil Jaroslav Vlach z pravého kruhu na vhadzovanie. Ešte v prvej tretine sa krásne blysol liberecký Marek Zachar, ktorý v samostatnom úniku prekonal kľučkou do bekhendu a pukom medzi betóny Gasper Krošelje.

Na konci druhej tretiny sa zdalo, že Třinec ide na vlastnom ľade pre pohodlné víťazstvo, keď vo 38. minúte viedol 3: 0. Lenže na teč Petra Vrany z prvej tretiny a góly Davida Kofroň a Matěja Stránského odpovedal Litvínov v 40. minúte v signalizované výhode bránkou Pawla Zygmunta. V 52. minúte stretnutia zdramatizoval Lukáš Kašpar strelou k žrdi.Viac však Litvínov nakoniec nedokázal, Třinec tak berie tri body.