Michal Papadopulos z Karvinej predviedol v 9. ligovom kole proti Zlínu gesto, ktoré sa často nevidí. V 73. minúte mohli Slezania znížiť na 1: 2 po góle Dávida Güby, čo po kontrole záznamu na videu potvrdil aj rozhodca Pavel Orol. Papadopulos však rozhodcovi priznal, že loptu na spoluhráča, ktorý stál v postavení mimo hry, hlavou posunul on a nie zlínsky Petr Buchta. Orol bránku odvolal a Karvinští po dvoch góloch Tomáša Poznar z úvodných deviatich minút prehrali 0: 2.

“Bol som presvedčený, že v tej situácii, kedy som predlžoval loptu, to ofsajd nebol. Keď sa ma ale rozhodca spýtal, nebudem mu klamať a vzdávať sa zodpovednosti,” povedal na tlačovej konferencii Papadopulos.

“Stalo sa mi to prvýkrát, u nikoho som ešte nevidel, že by sa 22Bet priznal. Koho by však tešilo, že sme dali gól, ktorý platiť nemal,” dodal tridsaťpäťročný bývalý reprezentačný útočník.

Papadopulos ocenili všetci aktéri zápasu. Zlínsky tréner Bohumil Páník, ktorý hráča viedol v dorastu Baníku Ostrava, navrhol gesto dodatočne oceniť. “Navrhol by som Papimu cenu fair play, že sa rozhodcovi priznal, že loptu na Gubu predĺžil on a nie náš hráč. Je to nezvyčajný čin, ktorý sa u nás v Česku nevidí. Bude asi ťažké ho obhajovať v kabíne Karvinej po tak vypätom konci zápasu . Ale ja Michala dobre poznám z Baníka Ostrava a už ako mladý chlapec bol veľmi férový a čestný hráč, “povedal Páník.

Športové gesto vyzdvihol tiež autor oboch gólov Poznar. “Povedal som rozhodcovi Orlova, nech sa ide spýtať Michala, ktorý sa mu naozaj priznal, že loptu tečoval. Dnešným víťazom zápasu je Michal a ja verím, že sa mu to čoskoro v dobrom zase vráti. Klobúk dolu pred ním,” Poznar.

“Keby rozhodca gól uznali, do konca by zostávalo ešte 20 minút a Karviná by mala veľkú šancu vyrovnať. Mrzí ma však, že rozhodca tú teč neboli schopní na ihrisku ani u videá spoznať, vzbudilo to zbytočne veľa zlej krvi na ihrisku,” doplnil tridsaťdvaročný Poznar, ktorý má v tejto ligovej sezóne na konte päť gólov.

Tréner Karvinej Juraj Jarábek verí, že sa Papadopulosův počin niekedy Karvinej v dobrom vráti. “Michal predviedol obrovské gesto fair play. Je nielen vynikajúce, ale aj čestný hráč a jednoducho cítil, že sa musí priznať. Ja len dúfam, že sa nám to vráti a súper sa tiež niekedy prizná,” povedal Jarábek.

Papadopulos mrzelo, že si Karviná v úvodných deviatich minútach nechala dať dva góly. “Zlín vstúpil lepšie do zápasu, z dvoch šancí dal dva góly. Hovorili sme si, že na Zlín vletím vysokým presinkem a kvôli tým gólom sa celý náš plán okamžite rozpadol. Potom sme síce držali vo zvyšku zápasu loptu, ale bohužiaľ je futbal o góloch , “konštatoval Papadopulos.

“Keď nedávate góly, je vám relatívne slušná hra k ničomu. Doplatili sme na zlú produktivitu. Ako v Košiciach, tak proti Zlínu sme mali šance, ale góly nedali. Ide to za mnou a ostatnými útočnými hráčmi. Keby sme dali kontaktný gól, hralo by sa nám oveľa lepšie, “dodal odchovanec ostravského Baníka.