Problematika dostupných financií vyrovnal úspechu je príliš zjednodušujúce. Ronny Deil, Rodgersův predchodca, tešil zdroj, ktorý prevyšoval zvyšok divízie, ale nedosiahol dominanciu alebo štýl vytvorený bývalý Liverpool manažérom v tejto sezóne. Existuje mnoho ďalších príkladov, najmä nedávny neúspech Ally McCoist je vyhrať propagácia zo šampionátu škótskej keď Rangers mali oveľa väčšie personálne a finančnú silu, ako opozícia. Našťastie, futbal ešte nie je exaktná veda.

reštart Rodgersa kariére bol v súlade s vylepšenými bohatstva keltský je. Že veľa bude schválená, ak sa stane len treťou manažér v slávnej histórii klubu zabezpečiť výšok.Rodgers je šikovný stratég, ktorý mal dôveru vnímať posun do Glasgow posilní svoju reputáciu, keď iní môžu mať pred tým varoval.

Kariéru plán bude nevyhnutne zahŕňať pohyb späť do Anglicka Premier League, kde mnohí už neberie do úvahy výšku svojej hviezdy ako Liverpool naháňal šampionát v móde, ktoré už dávno zabudol. Je otázne, či je Anfield klub je teraz lepší off

Aj 44-ročný môže byť mierne prekvapený bezprostrednosti jeho úspechu. kvalifikácia pre Ligu majstrov a pokračujúce, neporazený domáci horizonte predstavovať legitímne otázku, ako sa dosiahne zlepšenie v budúcej sezóne.A to, čo je rozumné sa opýtať, splní Rodgersa po celé roky dva alebo tri?

Európske kvalifikačné pre tímy, ako je Celtic zostávajú zradné zem. Odvolanie klubu bola rozšírená o Rodgers a úspechom, napríklad Moussa Dembélé však neexistuje chuť míňať desiatky miliónov na hráča. A prečo by tam byť? Pobyty do Európy sú kompenzované základné stravy Hamilton Academical a Ross County. Celtic Centrálna obrana sa musí zlepšiť, ak sú, aby sa stal vážnym účastníkmi Champions League. Doteraz tímu sú priemerné Europa League postavenie.

Intenzita Rodgersom je práca bolo viditeľné cez prístupom svojich hráčov.Škótsko môže byť považované za nekonkurenčná prostredia, ale tímy nemajú bežne SWAT stranou všetci pred nimi v spôsobe keltské majú v tejto sezóne. S titulom zaistiť tak dávno, na začiatku roka, v skutočnosti, že by bolo prirodzené – a to aj v podvedomí – pre hráčov, aby znížili hladinu aplikácií. Stal pravý opak, Celtic produkovať víťazstvo potom, čo vyhrá buď vykračovať štýlu a občas, brúsenie ak je to potrebné.

Rodgers sa zlepšil veľa z toho, čo zdedil. Celtic a rad ich hráčov bola flatlined pod Deil. Dembélé je ohromujúci vzostup stranou, Craig Gordon, Kieran Tierney, Stuart Armstrong, Liam Henderson, Scott Brown a Tom Rogić urobili veľké pokroky.Dorus de Vries, Kolo Touré a Cristian Gamboa doposiaľ preukázané neúčinných autogramiády, ale Scott Sinclair, zachránil z púšte v Aston Ville, bol tiež oživil. Facebook Twitter Pinterest Scott Sinclair oslavuje bodovaní svoj druhý gól v keltskom svojej výhre 5-0 nad sŕdc, ktorá zapečatené titul pre Brendan Rodgers ‘strany. Fotografií: ProSports / Rex / Shutterstock

širšom kontexte postavenia keltských je menšia roztomilé. Bolo by nerozumné ignorovať nedostatok hĺbky v rámci Premiership alebo porovnávať s titulom víťazstvo široký marží v krajinách s oveľa väčšej hĺbky.Ak je nedostatok konkurencie aj naďalej, a to aj v strednodobom horizonte, a nie je tam žiadny dôkaz, že sa veci zmenia, ktoré škodí ako škótske hry a keltský. Škótsko, určite musí vrátiť na scénu ligy, kde tímy hrajú medzi sebou len dvakrát, aj keby len vytvoriť ilúziu, že tímy môžu dostať bližšie k vrcholu.

Pre účastníkov a tých, ktorí hľadajú na, tam má byť aspoň nejaký prvok neznáma. V Škótsku to nie je novým javom; monopolné alebo duopol zahŕňajúce Old Firm od Aberdeen boli víťazi v roku 1985 do značnej miery zhodovala s celkovým poklesom. Bolo Rangers, nie Celtic, ktorý vyvolalo to s obrovské výdavky režimu Graeme Souness.V súčasnej dobe existuje rozpor v pozícii Celtic je: brániť škótsky futbal, takže ich výsledky sú chvályhodné, zatiaľ čo udrží jasnú ambíciu alternatívy, prísnejšie a viac lukratívne scénu

Tiger Woods nadvláda golfu bolo úžasné, pretože on bol. najlepší na svete so značným náskokom. Keď keltské súpera tvárí vyššej úrovni, je nevyhnutné, že rozdiel v kvalite z domáceho trhu sa ukázala ako závažná. Je premostenie, že priepasť, že to bez vlastného zavinenia, bude Rodgersův najväčšou výzvou. Celtic manažér môže mať srdce z posledných 10 mesiacov, a vytvorenie takého obojstranne výhodné spojenectvo.