Jedna z otázok v základnom českom tíme pred majstrovstvám Európy je pravým obrancom. Väčšinu kvalifikácia na ňom odohral Pavol Kadeřábek, poslednými výkonmi, predovšetkým tým v stredajšom prípravnom zápase s Ruskom, si ale o miesto povedal aj ďalšie bundesligový hráč Theodor Gebre Selassie…

“Ten pomyselný súboj s Theom je tu už nejaký rok. Vlastne od tej doby, čo som začal hrať v reprezentácii a Theo sa uzdravil. Všade sa dočítam, že Theo môže hrať sprava, zľava, že má teraz formu. Záleží na trénerovi, ako to postaví. Ak ho Bude sa chcieť dostať z pravej strany, zľava alebo z lavičky.Uvidíme, ako sa rozhodne, “ povedal dnes novinárom Kadeřábek.

Gebre Selassieho neberie ako súpera v boji o miesto v zostave. ” Nie je to tak, že by sme boli konkurenti. Naopak, odporúčame si navzájom, Theo je najvyšší chlapec, skvelý priateľ. Keď sa tréner rozhodne, že bude hrať Theo, určite nebudem zatrpknutých, “ uviedol Kadeřábek.

” Samozrejme, keď budem hrať ja, budem rád. Keď bude Theo zľava a ja sprava, to bude taky super, “ pripomenul dvadsaťštyriročný Kadeřábek, že Gebre Selassie môže nastúpiť aj na opačnej strane obrany, kde má ale stále miesto David Limberský.

Pripustil, že o päť rokov starší Gebre Selassie má výhodu v tom, že odohral viac ťažkých zápasov vrátane minulého Eura v Poľsku. “Theo je kvalitný futbalista. Vidím to aj pre školenie.Má prehľad o balóne, má viac skúseností ako ja. Je v Nemecku dlhšie, má viac ťažkých zápasov za sebou, “ podotkol Kadeřábek.

Sezónu podľa neho mali obaja podobnú. Jeho Hoffenheim hral rovnako ako Gebre Selassieho Brémy o záchranu. ” Myslím To, že sme podobným spôsobom. Rozoberali sme spolu hlavne ten koniec a hovoril som mu, že mu absolútne nezávidím, že v poslednom zápase hrali o všetko, o záchranu. To mi ho bolo ľúto, “ podotkol Kadeřábek.

Na rozdiel od Gebre Selassieho by si už netrúfol na pozíciu v zálohe. ” Ja už som bek, asi by som to ani hrať nemohol .Theo je flexibilnejší, ohybnejšie, ten hrať v zálohe môže, “ porovnal Kadeřábek.

S českým tímom ho v nedeľu čaká generálka pred Eurom s Južnou Kóreou a zadák Hoffenheimu verí, že mužstvo nadviaže na predchádzajúcu výhry 6: 0 s Maltou a 2: 1 s Ruskom. “Chceme s Kóreou vyhrať, bolo by skvelé zakončiť prípravu na Euro treťom víťazstvom. Chceme si zdvihnúť sebavedomie pred šampionátom, “ uviedol Kadeřábek.

V Hoffenheimu je jeho spoluhráčom Kórejčan Kim Jin-su. ” Je vrtký, mrštný, všade do všetkého vletí. Na týchto hráčov sa nepríjemne hrá, “ uviedol Kadeřábek. ” Je to jeden z mojich najlepších kamarátov v Hoffenheimu, väčšinou sme spolu na hoteli na izbe. Bohužiaľ teraz musel na nejaké vojenské cvičenie, takže nemohol doraziť.Ja by som na ňom hral len preto, lebo je ľavým obrancom, “dodal Kadeřábek