Konta začal druhý zápas prerušením Sevastovej výpravy v prvej hre, ale prehral ďalšie tri a až do štvrtého pokusu nevydržal svoju vlastnú výpravu. Lotyšská, umiestnená na 19 miestach pod Kontou na č. 26, vyrábala tri esá v rade na svojej ceste, aby zaistila otváraciu súpravu a zotavila sa z 3-1 nadol v druhej na úroveň. Zmeškaná príležitosť na forhend potom stála Kontu, keď bola prerušená v 11. zápase, a Sevastova vyhrala víťazstvo v postupke s jej šiestym esom. Johanna Konta: Nikto by nemal byť vystavený takémuto zneužívaniu. Čítať viac

Výsledok znamenal, že medzi Kontou a rumunskou Simonou Halepom nedôjde k okamžitému zápaseniu.Dvojica sa stretla minulú nedeľu v ohnivej kríze Fed Cupu medzi Rumunskom a Veľkou Britániou v Constante, pričom Halep vyhrala 6-1, 6-3.

WorldNo5 uviedla, že jej predchádzajúci deň bola poskytnutá mimoriadna motivácia. keď Konta opustila súd v slzách počas jej stretu so Soranou Cirstea po tom, čo povedala, že sa cíti ohrozená zneužívaním davu v Halepovom domovskom meste.

Maria Sharapová zaznamenala druhé víťazstvo svojho návratu, aby dosiahla štvrťfinále.Po nervóznom štarte a konečne pohodlnom výhre proti Roberte Vinci v prvom kole vystúpila Sharapova o úroveň vyššie, aby porazila kolegu Rusa, Ekaterinu Makarovú, 7-5, 6-1.

30-ročný ruský súdny rozhovor, ktorý sa konal v súvislosti so spoločnosťou BT Sport, uviedol: „Keďže som bol druhým zápasom a včera som hral a zbavil všetky emócie, cítim, že som sa trochu usadil a dokázal som sa sústrediť na svoju hru. Popravil som skvelý plán. Prax je tak odlišná. Môžete si pripraviť to najlepšie, čo môžete, a keď idete von, musíte tomu veriť. Bolo určite skvelé vyjsť si hrať a hrať zápasy a byť opäť vo štvrťfinále je celkom zvláštne. “

Päťnásobný majster Grand Slam generoval obrovskú silu zo svojich ťahov z vypnutia a nosil sa dole. prenasledovaná Makarova za hodinu a 19 minút.Remíza bola láskavá k Sharapovej, ktorá sa vracia z 15-mesačného zákazu dopingu, a ona bude čeliť ďalšiemu nezainteresovanému hráčovi vo štvrťfinále finále Anett Kontaveit v Estónsku.

Svetová č. 72 je v skvelej forme. , keď skončila vo svojom poslednom turnaji vo Švajčiarsku a v druhom kole neuspokojila šampióna French Open Garbiñe Muguruzu.

Dve víťazstvá Sharapovej už zabezpečili, že sa v pondelok vráti na prvých 400 pozícií, pritiahla si bližšie k priamemu vstupu do Wimbledonu.

Má ďalšie dva turnaje, v Madride a Ríme, v ktorých by si mohla zaistiť dostatok bodov, pri dosiahnutí finále v Stuttgarte by získala vstup do kvalifikácie French Open bez Potreba zástupných znakov. V Barcelone dostal Andy Murray dobré cvičenie proti Feliciano Lópezovi, keď si svetová jednička rezervovala štvrťfinále s víťazstvom 6-4, 6-4.Španiel poskytol tvrdohlavý odpor predtým, ako Murray postúpil do posledných ôsmich, kde sa stretne s Albertom Ramos-Viñolasom, ktorý ho minulý týždeň porazil v troch sériách v Monte Carle a Roberto Bautista-Agut vo štvrtok 6-2, 3-6, 6-4. .