Harlekýnsky majster Joe Marler sa vyhnal z bezprostrednej medzinárodnej diskusie tým, že sa stiahol z turné Anglicka do Austrálie a týždenný warm-up Test proti Walesu. Marler hovorí, že sa necíti úplne pripravený zastupovať svoju krajinu a povedal hlavnému trénerovi Eddie Jonesovi, že si chce toto leto dobiť.

Len minulý týždeň Marler povedal, že sa cítil šťastný, že je v diskusii o turné po turbulentných niekoľkých mesiacoch, ktoré ho videli vyzdvihnúť dva disciplinárne zákazy a hľadať profesionálnu pomoc v snahe zostať pokojnejší v dôsledku stresu počas hier.Po diskusiách s Jonesom počas súčasného anglického tréningového tábora v Brightone sa však 25-ročný rozhodol, že potrebuje prestávku a zameria sa namiesto toho na návrat čerstvej a omladenej budúcej sezóny.Gloucester šéf vyzýva na zmrazenie premierskej rugbyho platového limitu Prečítajte si viac “

” Po rozhovore s Eddiem v Brightone som sa rozhodol, že pre mňa najlepšie je odpočinúť a nie ísť do Austrálie, “povedal Marler. “Kedykoľvek hráte Anglicko, musíte byť 100% a nanešťastie na tomto mieste momentálne nie som. Nie je to rozhodnutie, ktoré som prišiel ľahko, ale myslím, že by som nechal svojich spoluhráčov a našu krajinu, ak by som mal na turné.Myslím, že krátky odpočinok mi naozaj pomôže nabiť svoje batérie, aby som mohol začať ďalšiu sezónu s energiou a zameraním, ktoré je potrebné na najvyššej úrovni. “Jones povedal, že Marler bude” veľká strata ” v Austrálii, ale verí, že pobyt v domácnosti bude v dlhodobom horizonte preukázať správne rozhodnutie. “Plne podporujeme Joeovo ťažké rozhodnutie a obdivujeme jeho čestnosť,” povedal Jones. “Joe vie lepšie ako ktokoľvek iný, čo je potrebné na to, aby bolo súčasťou víťazného medzinárodného tímu a očividne nemá pocit, že je tam dosť. Je to mladý muž s veľmi svetlou budúcnosťou.Nie je pochýb o tom, že v mojom duchu bude múdro použiť čas a vrátiť sa späť, cíti sa osviežujúci a pripravený byť súčasťou Anglicka. “Marler, ktorý vyhral 42 titulov pre Anglicko a bol pravidelným štartérom po celú sezónu videl športového psychológa Jeremyho Snapea po uznaní, že zápasil s kontrolou na poli.Okrem obdržania zákazu zneužívania Walesovho Samsona Leeho počas majstrovstiev šiestich národov bol taktiež pozastavený na dva mesiace kvôli tomu, že minulý mesiac kopol Grenoble Arnaud Héguy. “Nehovorím tu, keď hovorím, že mám veľa problémov, alebo som úplná,” povedal minulý týždeň. “Hovorím, že je tu niečo, čo by sa malo venovať a vyradiť z rugby, ktoré sa teraz dostanem do úvahy.” Keď Marler vyradí rovnicu, Anglicko bude musieť rozdeliť svoje predné rameno pre tri -Test série proti Austrálii. Mako Vunipola je teraz pripravený začať na voľnej nohe s Matkou Mullanovou, ktorá bude pravdepodobne povýšená na stôl pre prvý test v Brisbane 11. júna. Jones, ktorý je stále neporazený od prevzatia ako hlavného trénera Anglicka, má v nedeľu oznámiť svoj tím.