James si k 41 bodom pripísal 16 doskokov, sedem asistencií, tri bloky a tri zisky. Prvýkrát v histórii finále NBA sa stalo, aby dvaja spoluhráči pokorili v jednom zápase hranicu 40 bodov.

Irving zažiaril v závere, kedy v úvodných siedmich minútach poslednej štvrtiny nastrieľal desať bodov a odrazil snahu domácich o návrat do zápasu. Navyše bol mimoriadne efektívny, keď premenil sedemnásť z 24 pokusov z poľa a pridal aj šesť asistencií.

“To bolo niečo mimoriadne. Kyrieho výkon sa zapíše do histórie ako jeden z najlepších vo finálovej histórii NBA, “ocenil spoluhráča LeBron James. “Teraz sme proste len šťastní, že sme získali ďalší deň. Viac sme si nemohli želať, “dodal.

Tristan Thompson pomohol k výhre 15 doskoky. J. R.Smith sa dostal na 10 bodov, tridsaťpäťročný matador Richard Jefferson sa dostal na osem bodov.

Najlepším strelcom Golden State bol s 37 bodmi Klay Thompson, Stephen Curry nastrieľal 25 bodov. Výborne zahral obhajcom titulu najužitočnejší hráč vlaňajšieho finále Andre Iguodala, predviedol 15 bodov, 11 doskokov a šesť asistencií.

Veľké trápenie naopak postretlo Harrisona Barnesa, ktorý premenil len dve strely zo štrnástich a zostal na piatich bodoch. Domáce celkovo mali úspešnosť streľby iba 36,4 percenta, zatiaľ čo Cavaliers sa dostali na 53 percent.

Warriors chýbal na jeden zápas potrestaný Draymond Green, aj bez svojho najuniverzálnějšího hráčov však domáci v prvej polovici držali so súperom krok a v polčase bolo vyrovnané 61:61.Po prestávke ale ku zlej obrane pridali aj trápenie v ofenzíve, keď v poslednej štvrtine nastrieľali iba 13 bodov.

Navyše v tretej štvrtine Warriors prišli o ďalšieho podkošového hráča Andrewa Bogut, ktorý si poranil koleno. Ak potvrdí sa diagnóza pretrhnutého skríženého väzu, príde tento Austrálčan o zvyšok finále, olympiádu v Riu aj začiatok ďalšieho ročníka.

Vyhlásený obranár zrejme doplatil na zákrok svojho spoluhráča Harrisona Barnesa, ktorý vo vzduchu jeho smerom pristrčil najíždějícího JR Smitha. Po kolízii skončilo Bogutovo koleno pri dopade v neprirodzenej polohe.

“Nehrali sme veľmi dobre defenzívne. Ale samozrejme sme museli počítať s tým, že nebudeme mať Draymonda, takže si nemôžeme sťažovať.Mali sme hrať lepšie a nehrali sme, “uviedol tréner Warriors Steve Kerr.

Šiesty finálový zápas sa hrá vo štvrtok v Clevelande. Warriors si budú chcieť zopakovať scenár z minulého roka, kedy vybojovali majstrovský titul na palubovke Cavaliers práve v šiestom zápase. “Stále sa mi páči, v akej sme situácii. Páči sa mi oveľa viac než situácia, v akej sú oni, “povedal Kerr.