Kladno nezažíva ideálny vstup do extraligy, napriek tomu cíti, že najhoršie už môže byť preč. Mužstvo sa s príchodom Jaromíra Jágra na ľad pomaly dvíha, pri zápasoch nepôsobí dojmom jasného outsidera.

Iste, v piatok vo Varoch dostalo počas prvej tretiny štyri góly, ale potom dokázalo duel zdramatizovať. A minimálne vyrovnanú partiu odohralo aj v nedeľu doma s Vítkovice. Dve tretiny sa hralo Netbet bez gólov a keď sa súper dostal do vedenia 2: 0, mužstvo sa nepoložil.

V samotnom závere dokázalo porovnať. “Vítkovice nám dali lekciu z premenenia šancí. My ich mali zase veľa, potrebovali by sme dať konečne prvý gól.Príležitostí na to máme dosť, “vykladá útočník Tomáš Redlich, ktorý necelé dve minúty pred koncom strelil vyrovnávacej bránku.

A hoci Ostravana v predĺžení rozhodli, ich tréner Peter bez zaváhania povedal:” Kladno bolo lepším tímom, obrátilo sa k nám tretíkrát v sezóne šťastie v predĺžení. Moje presvedčenie je jednoznačné: z Kladna sa body ľahko voziť nebudú. Dnes sa to len potvrdilo a ja si dvoch bodov cením. ”

Kde nastal zlom, že už Rytieri nie sú vnímaní ako jasní outsideri vopred odsúdení k zostupu? Svojím spôsobom pomohol aj spomínaný návrat Jágra, ktorý na tím dokáže pôsobiť. A to nielen v kabíne, alebonusuri pariuri stále aj na ľade.

“Je výborný na puku, udrží sa neskutočne v útočnom pásme, kde pomôže Žigmundovi s Valským, aby hrali lepšie.A ešte im vytvára veľa šancí, “vymenováva Redlich.

Hlavný problém Kladna je však skutočne v premieňaní šancí. Na tento lipkavec žehral aj jeho kouč David Čermák. “Ak tento zápas berieme ako odrazový mostík? Zlepšili sme sa už vo Varoch, kde sme domáci prehrávali. Dneska to vyzeralo ešte lepšie, ale stále nás trápi premieňanie šancí. Z tlaku, ktorý sme mali v druhej tretine, sme mali vyťažiť viac. ”

Naopak zlepšenie prišlo v defenzíve, na ktorú sa Středočeši museli vzhľadom k predchádzajúcim vysokým pridelenie výrazne zamerať. “Je to o trpezlivosti. Už neprepadajú a hráme zodpovedne dozadu.Konečne sme neprepadali. Povedali sme si k tomu svý, ale stále máme na čom pracovať, “nezastiera Redlich.

V piatok jede Kladno do Zlína, kde sa pokúsi prvýkrát v sezóne vyhrať. Hoci dopredu tuší, že to Sportingbet bude mať veľmi ťažké. Najväčší deka z tímu však získaním prvého bodu spadla. A trénera Čermáka môže tešiť: “Podali sme najkompaktnejší výkon zo štyroch zápasov v extralige. Že sme sa zlepšili a uhrali bod, je pozitívum. “