Dvaja anglickí hráči ragby, ktorí zomreli po užití heroínu počas prehliadky Srí Lanky, si drogu nekupovali, uviedol koroner.

Thomasa Howarda a Thomasa Batyho našli členovia Clemsu Tím Pirates, ktorý je súčasťou rugbyového futbalového klubu Durham City, ležal nerušene na posteli 13. mája minulého roku po noci strávenej v noci.

Vyšetrovanie na súde Crookovho koronera počulo, že obaja muži, ktorí „neboli obvyklými užívateľmi drog“, užili látku známu ako „hnedý cukor“, lacná verzia heroínu.

Muži, ktorí počas turné robili charitatívne práce, boli kamaráti z detstva a spolupracovali pre spoločnosť zaoberajúcu sa výrobou odevov Howarda.

Patológovia vo štvrtok uviedli, že príčinou úmrtia v obidvoch prípadoch bola „vysoko pravdepodobná“ toxicita opiátov.Koronerovi bolo povedané, ako vyšetrovanie vedené orgánmi na juhoázijskom ostrove „nesedelo správne“ a obsahovalo rôzne nezrovnalosti.

Naznačil to vodič tuk-tuku, ktorý mužov vzal na začiatku 13. mája z nočného klubu Kleopatra v centre Kolomba späť do ubytovania v neďalekom hoteli Kingsbury, kde požiadali o heroín.

Vyšetrovanie počulo, ako ich vodič zoznámil s mužom, ktorý ich zásobil siedmimi vreckami hnedého cukru získanými od drogového dílera.

DC Phil McElhone z polície v Durhame, ktorý vyšetroval ich smrť, uviedol, že „niečo nesedí“, pokiaľ ide o počet úmrtí svedkov. „A že dvaja hráči ragby možno nevedeli, čo berú.

Povedal, že rovnako ako v prípade otázky, že muži zjavne nie sú užívateľmi drog, existujú nezrovnalosti v časovaní, objem drogy a suma, ktorú muži zaplatili.

Koroner Crispin Oliver uviedol, že muži nakúpili drogu som si pripravil na ceste domov z nočného klubu.Povedal: „Nemali žiadne predchádzajúce znalosti o tejto látke.Nevedeli by, že to bol heroín.

„Som spokojný, že to neboli užívatelia drog, myslím si, že to bola jednorazová príležitosť, určite to bola chyba a určite to bola nehoda. ”

Crispin dodal:„ Dúfam, že to slúži ako varovanie pre ľudí, keď cestujú do ďalekých častí sveta, že musia byť veľmi opatrní pri nakupovaní a nákupe. “

Vyšetrovanie počulo, ako muži 9. mája odcestovali so zvyškom svojho tímu na Srí Lanku a 12. mája pred zápasom v nočnom klube sa zúčastnili zápasu s cejlónskym rugbyovým tímom. </p >

Svedkovia uviedli, že Howard (25) sa po návrate do hotela „zmenil vo svojom vystupovaní“, keď ho pred spaním videli potkýnať sa.

26-ročná Baty zostala hore o niečo dlhšie a so spoluhráčmi a „zdalo sa mi trochu opité“.Neskôr ráno našli mužov vo svojich izbách nereagujúcich.

Počas vyšetrovania Paul Baty, otec Thomasa Batyho, uviedol, že jeho syn vyštudoval právo na Northumbria University. Povedal: „Bavil sa so svojimi priateľmi, bavil sa sám sebou, bavilo ho ragby.

„ Aj keď bol veľký človek a vyzeral ako srdce a duša, bol v skutočnosti veľmi citlivý na srdce. ”

Howardov otec Robert povedal o svojom synovi:„ Thomas bol tichý chlapec. Keď ste ho spoznali, bol ohľaduplný a starostlivý – postaral by sa o vás. “

Oliver vzdal hold mužom a pochválil obe rodiny za účasť na vyšetrovaní.