O bode navyše pre Karlovy Vary rozhodol v 63. minúte štvrtým zásahom v ročníku útočník Martin Kohout. Západočeský klub bodoval piatykrát za sebou, na druhej strane Horácká Slavia prehrala tretíkrát v rade.

Vsetín nadviazal na predchádzajúce domáce víťazstvo 7: 2 nad Ústím nad Labem a vrátil Kladnu prehru z jeho ľadu 1: 7. Pod tri body Valachov sa najvýraznejšie podpísal útočník David Březina, ktorý dal hetrik a s desiatimi gólmi je spolu s Ondrejom Baránkom z Karlových Varov najlepším strelcom ligy.

Rytieri prerušili šnúru ôsmich zápasov, v ktorých bodovali. Za tú dobu prehrali len s Přerov (3: 4 po samostatných nájazdoch) a Prostějovom (2: 3 v predĺžení).Kladno ale trojbodový náskok Karlových Varov môže zmazať, pretože má zápas k dobru.

Výbornou formou sa prezentujú hokejisti Havířova, ktorí ovládli piaty zápas po sebe. České Budějovice zdolali aj v druhom zápase. Havířov nastúpil štvrtýkrát za sebou na domácom ľade az dvanástich možných bodov ich vyťažil jedenásť.

Tréner Marian Jelínek z troch zápasov na lavičke Motoru uspel raz a aj kvôli predchádzajúcej porážke v pražskom Edene (1: 2) sa čelo tabuľky Českým Budějoviciam vzdialilo na šesť bodov.

Frýdek-Místek porazil Přerov 3: 1 a triumfoval doma piatykrát za sebou, čo ho vynieslo o bod pred Juhočechov. Přerov nenadviazal na predchádzajúce dve výhry nad Kadaň a Prostějovom (v oboch prípadoch 2: 1).

Slavia vďaka gólu obrancu Jaroslava Kasíka z 12.minúty uspela v Prostějove 1: 0 a oplatila mu domáce prehru 0: 3 z tretieho kola. Pražania zastavili sériu troch porážok na klziskách súperov. Dvadsaťjedenročný brankár Slavie Dominik Frodl vychytal tretie čisté konto v sezóne.

Ústí nad Labem uspelo v Benátkach nad Jizerou 6: 4 a zastavilo sériu troch vonkajších porážok. Útočník Antonín Melka si pripísal dve asistencie a stal sa najproduktívnejším hráčom súťaže. Hostia využili štyri presilovej hry a udreli aj v oslabení.

Litoměřice zastavili sériu troch prehier, keď zvíťazili 4: 3 na ľade poslednej Kadane. Hetrikom im k tomu dopomohol dvadsaťročný útočník Denis Kusý.Trhači stratili piaty zápas v rade a zostávajú na poslednom mieste prvoligovej tabuľky so stratou jedenástich bodov na trinásty Vsetín, ktorý má stretnutie k dobru.