Oceláři dostali hneď v úvode prvej tretiny k dispozícii presilovú hru a neboli ďaleko ku strelenie gólu. Lenže Martin Růžička po pase Marosz premrhali ideálnu príležitosť a prestrelil. Početnú výhodu si vyskúšal aj Chomutov, avšak puku sa na vlastné modrej chopil Dravecký a po šprinte cez polku ihriska skóroval v oslabení.

Na druhej strane takmer vyrovnal Šťovíček, ktorý ťažil zo sólo kľučkovanie Rašku, ale v koncovke neuspel . Potom sa veľkolepým zákrokom zaskvel domáci gólman Peter Hamerlík, ktorý širokú polovicou palice vychytal Flemmingův vyložený pokus.Aj druhý maskovaný muž sa činil, Ján Laco ale zniesol Třinecké presilovkové paľbu bez ďalšieho inkasovaného gólu.

hubu si slovenská brankár Pirátov preniesol aj do druhého dejstva, keď vymazal šance Janka s Růžičkom. Na druhej strane potom rozohrával gólman Hamerlík, jeho prihrávka však skončila na chomutovských paliciach. A čo viac, skoro pri modrej čiary sa napriahol Juraj Valach a svojou bombou zrovnal skóre.

Oceláři si hodlali vziať vedenie späť, ale Draveckého únik zakončený blafákom zlikvidoval bleskovo roztiahnutými betóny Laco. Na čo už však nestačil, bola strela Hrni, ktorý ešte vo vzduchu trafil plachtiace prihrávku Jaška a poslal puk nad brankárovu rukavicu.

Hostia začali tretiu časť aktívne a donútili Třinec k faulu.A zatiaľ čo Krajíček prizeral hre z trestnej lavice, odrazila sa Ruttova strela k Davidovi Kampf, ktorý umiestnil kotúč pod veko Hamerlíkovy bránky. Strelec mohol skóre následne otočiť, jeho pokus ale skončil na žrdi.

Niekoľko okamihov pred treťou sirénou išli Třinečtí v prečíslení, ružičkový strelu ale vytesnil ďalším podareným rozkleku Laco. A keďže už ďalší gól v Třinci nepadol, prišlo na rad v tejto sérii už po štvrtýkrát za sebou predĺženie.

Rozhodnutie tak prišlo až v druhom predĺžení, kedy v 89. minúte dorazil puk za Laca David Ciencala.

Třinec: Hamerlík – Krajíček, M. Douděra, Nosek, L. Galvas, Hrabal, Jank, Adámek – J. Petružálek, Kreps, Rákos – Martin Růžička, Marosz, Dravecký – Netík , Kane, Adamský – Hrňa, Jašek, Cienciala.Tréneri: Kýhos a Mucha.

Chomutov: Laco – Rutte, L. Chalupa, Flemming, Skinner, Valach, Dlapa, J. Mrázek – Vondrka, Huml, Poletín – Skokan, V. Růžička ml., Sklenář – D. Kaša, Kämpf, Koblasa – Raška, Šťovíček, Hlava. Tréneri: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Pripravujeme podrobnosti.

Úvodná plzeňský tlak mal za výsledok šancu Kratěna, ktorý po ŠEVCOV chybe pálil na Willa . Brankár Liberca na túto strelu ešte stačil, v následnej presilovke Západočechů už ale lovil puk zo svojej siete. Jakub Lev prešiel medzi obrancu domácich a pohotovým švihom Willa zaskočil.

Bílí Tygři ale dlho smútiť nemuseli.Martin Ševc napravil úvodný zaváhanie a prihrávkou z vlastnej modrej našiel Valského, ktorý využil svoje rýchlosti a prestrelil Machovského. Netrvalo dlho a Liberečtí si zahrali presilovku piatich proti trom. Po krátkej kombinácii so puku chopil Bulíř a strelou pod veko otočil stav zápasu. Tretí gól domácich vsietil Milan Bartovič, ktorý využil neopatrnej rozohrávky Indiánov.

Druhé dejstvo bolo plne v réžii hostí. Už po päťdesiatich sekundách zachytil odrazenou strelu Indrák a rozhodeného Willa nebolo ťažké prekonať. Ten istý strelec v polovici stretnutia porovnával potom, čo puk do pásma Liberca zaviezol Kubalík a zadovkou našiel svojho dobre postaveného spoluhráča.To bola konečná pre Romana Willa, ktorý prenechal domáce bránkoviska Jáne Lašákovi.

Lenže to nebolo zo strany Plzne všetko. Už to vyzeralo, že si štyri obrancovia Liberca dokážu pokryť Davida Stacha, ten ale udržal rovnováhu, vystrelil a otočil skóre zápasu. A do druhej prestávky ešte stihol zavŕšiť hetrik Miroslav Indrák, keď pretlačil Krenželok zachytenú strelu za Lašáka.

Tlak Liberca v tretej perióde vygradoval v presilovej hre domácich, Machovský ale puk v neprehľadnej skrumáži videl ako prvý. Domáci však naďalej ostreľovali gólmana Západočechů, kosba mohli, z ich snahy ale bola cítiť určitá kŕčovitosť. Ani podarená strela Jelínka na prekonanie plzenského brankára nestačila.

Liberec: Will (30.Lašák) – R. Šimek, Ševc, Jánošík, Vitásek, Mojžiš, Derner, od 21. navyše Pyrochta – Bartovič, P. Jelínek, L. Krenželok – Lakatoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Vantuch, Svačina – J. Stránský, Bližňák , Ordoš. Tréneri: PESANTE a Mlejnek.

Plzeň: Machovský – Kadlec, Němeček, Čerešňák, Kvasnička, Pulpán, D. Pohárik – Indrák, Kratěna, T. Sloboda – Lev, Stach, D. Kubalík – M. Procházka, Preisinger, Schleiss – hrnčekov, Kracík, Koreis. Tréneri: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Pripravujeme podrobnosti.