zdvíhala činky, skákali na švédsku debnu, preskakovali prekážky, behali, jazdili na rotopédoch, ale aj hrali futbal, biliard alebo si chodili zaplávať do bazéna. Tradičné letné sústredenie majú prvoligoví hokejisti českobudějovického Motoru za sebou. Z Frymburka na krumlovský sa vrátili vo štvrtok.

Deň pred odchodom ich čakalo náročné dopoludnia. “Chalani, kto chce, odpočinie si a jednu sériu môže vynechať. Po obede to bude tvrdé, “odkazoval v školskej telocvični hráčom kouč Antonín Stavjaňa.

A čo sľúbil, dodržal. “Vysypeme je niekde pri Malšín a urobíme im takúto cestu lesom a okolo Chodníky korunami stromov sa musia vrátiť na hotel.Niečo na spôsob crosscountry behu, “usmieval sa nový tréner Motoru ešte v telocvični.

Ale aj tam dal hokejistom spolu so svojím asistentom Martinom Štrbou poriadne do tela. Na zemi leží papiere s číslami od jednotky po pätnástku. To sú jednotlivé stanovištia takzvaného kruhového tréningu. Po niekoľkých sekundách intenzívneho cvičenia hráč pristupuje k ďalšiemu cviku, ktorým sa posilňujú iné partie. Hokejisti museli robiť kliky na lopte, krúžiť veľkým závažím od činky okolo hlavy, vyskakovať na švédsku debnu alebo posilňovať s hokejkou ovešanú závažím.

“Posledné kolo pôjdeme na pätnásť sekúnd, prvých desať pôjdete naplno a potom spomalíme.Tak jedom, “odpískl ďalšiu sériu Stavjaňův asistent Martin Štrba. “Poď Sege, musíš rychlejc, poď,” hecoval vzápätí obranca Jakuba Suchánka, ktorý má prezývku Sege. Krátko po desiatej dopoludnia, hodinu po ostrom trénovanie, prišla odmena. Sálový futbal. V pol jedenástej tréning skončil, na hokejistu čakal obed.

“Už mám všetky tváre zmapované,” chválil si počas sústredenia tréner Stavjaňa. Vedenie Motoru chystalo lipenskej sústredenie ako akýsi firemný teambuilding, teda akciu, na ktorej by sa celý kolektív mal dobre poznať. “Zázemie tu máme skvelé, môžeme ísť večer do sauny alebo do bazéna. Je tu ping-pong, chalani veľa využívajú biliard a hrali sme aj bowling, takže je dobre, že si spolu všetci večer sadnú a neponáhľa každý domov.