Turner, ktorý bol v júni ocenený OBE za služby v dostihových pretekoch, oznámila, že pred dvoma týždňami oznámila, že sa rozhodla vystúpiť z dôchodku do Shergar Cupu po tom, čo Michelle Payneová, ktorá sa stala prvou ženou, Víťaz pohára vlani v novembri, bol nútený odstúpiť z udalosti z dôvodu zranenia. “Myslím, že som dlžný akémukoľvek trénerovi a majiteľovi, ktorý ma používa, aby som mal niekoľko jázd [pred Ascotom] dostať psychicky doladený, “povedal Turner. “Nemusia byť rýchle, pokiaľ môžem mať dobrý výbuch.” “Nechcem sa dostať na skutočne rýchlu istotu, musím byť na niečom, čo sa chystá dostať pľúca otvorené. Začal som sa čo najviac hodiť, takže v nasledujúcom týždni budeme mať snáď jednu alebo dve. “Pracoval som tvrdo v telocvični, chodil som na bicykli a vznášal som ťažkosti, robil som všetko, čo som mohol, rovnako ako jazdiť, ale musel som sa dostať späť do pretekov, aby som zistil, koľko viac som musím urobiť. Potom sa môžem buď zbaviť, alebo sa o to trošku pokúsiť. “33-ročná Turnerová sa prekvapila na jeseň, keď oznámila, že odišiel do dôchodku na konci sezóny.Bola prvou britskou ženou, ktorá viedla víťaza skupiny One, keď riadila Dream Ahead k víťazstvu v júli 2011 v júli a tiež zaznamenala úspechy na najvyššej úrovni na Margot Did v Nunthorpe Stakes 2011 a ja som snílka Beverley D Stakes 2012 v Arlington Parku v Chicagu.

Turner citoval dlhé hodiny na ceste a neustále požiadavky profesionálneho žokejového života ako dôvod pre svoje rozhodnutie, ako aj túžbu urobiť niečo iné po 15 sezónach v sedle.V pondelok povedala, že je “veľmi nadšená”, že bude jazdiť v Shergarskom pohári 6. augusta, ale neočakáva sa, že sa potom vráti na plný úväzok.

“Shergar Cup bude zábava , Povedal Turner. “Páči sa mi, že budem fit a nechcem nechať nikoho preč a cítim, že teraz mám cieľ a výzvu.” “Ale nemyslím si, že to bude stály vráť sa. Chýba mi to, keď sú veľké stretnutia, sú to tie najlepšie dni, ale zabudnete na jazdu do Chesteru a Haydocku a potom späť do Goodwooda.

“Ak chcete byť žokej, musíte byť all-in, a nemáte čas alebo energiu pre nič iné.

“Je to spôsob života skôr než skutočná práca. Keby som sa chcel vrátiť, musel by som byť plný, všetci von a nie vyberať a vyberať.Nie som v takejto situácii. “