Bolo lákavé povedať, že Ralph Hasenhüttl teraz vie, aké veľké sú výzvy, ktorým čelí v Southamptone, ale je pravda, že nový manažér si to už bolestne uvedomoval. Kluby ohrozené zostupom sú z dobrého dôvodu umiestené neuveriteľne dobre. Uprostred sezóny volajú po novom smerovaní, pretože sú zúfalí.

Hasenhüttl mal známe chyby, ktoré mohol stráviť zo svojho miesta vo wembleyských tribúnach, čo sa ráno potvrdilo ako nástupca Marka Hughesa – menovite defenzívna vôľa, ktorá zvýšila mäkkosť ústupkov a na druhom konci nedostatok rozpoznateľnej gólovej hrozby, kým nebol Tottenham 3: 0 a hra sa skončila. James Maddison zarába remízu Leicesteru na ihrisku Claudia Ranieriho vo Fulhame. Čítať viac

Čas je pre Hasenhüttla samozrejme krátky.Jeho prvý zápas prichádza v sobotu v Cardiffe a klub sa bude modliť za odskočenie nového manažéra. Jeho prítomnosť tu nijakého nenadchla, hoci Southampton – pod správcovským vedením Kelvina Davisa – si užil slušnú záverečnú polhodinu, keď bol Hugo Lloris prinútený k postupnému ukladaniu. Opakujem: dovtedy hra skončila.

Mauricio Pochettino opísal Llorisa ako muža zápasu, čo bolo čudné, ale bola to zvláštna príležitosť, odohraná pred iba 33 012 – pohodlne Najnižšia účasť Spurs na zápase Premier League vo Wembley.Ich pravidelní nasledovníci sú tu z toho chorí.

Tottenham sa v nedeľu mohol odraziť zo svojej porážky 4: 2 v Arsenale, Harry Kane ich dal na starosti svojim 13. gólom v klubovej sezóne a Lucas Moura a vynikajúci Son Heung-min, ktorý dáva skóre zápasu lesk.

Davis mohol byť hrdý na to, ako jeho hráči pokračovali, keď Lloris šetroval a striedajúci Mohamed Elyounoussi mieril proti brvnu do zástavky -čas pred ďalšou náhradou, Charlie Austin, prebehol skórovať. Žiadny tím to však nemôže veľkoryso brániť a očakávať, že vyjde bez ujmy.

„Myslím si, že je to spôsob myslenia,“ uviedol Davis. “Neviem, či je to dôvera.” Ak sa pozriete na ciele, ktoré sme pripustili, nakoniec je ľahké ich zastaviť.Je to niečo, čo sa nový manažér bude snažiť vyriešiť čo najrýchlejšie. “

Spurs vypol na 3: 0, ale najväčšou škvrnou ich večera bolo zranenie slabín, ktoré prinútilo Kierana Trippiera. Na jeho miesto nastúpil 18-ročný Oliver Skipp, pre ktorého to bol debut v Premier League.

Pochettino uviedol, že Trippierovým problémom bolo dedičstvo toho, ktorý utrpel pre Anglicko na semifinále majstrovstiev sveta. finále proti Chorvátsku. Cítil, že podozrivý povrch Wembley neurobil pravého obrancu. Salomón Rondón ukradol Evertonovo zahrmenie, ale Richarlison si čoskoro príde na svoje. Prečítajte si viac

Hasenhüttl priletel do Londýna a obrátil sa na zamestnancov klubu v tímovom hoteli ale držal si odstup od hráčov a dával Davisovi rešpekt, že nezasahoval do jeho príprav.Davis bol menovaný za jeho asistenta trénera.

„Svojimi informáciami bol veľmi stručný a vysvetlil, ako chce pracovať,“ uviedol Davis. “Bol s ním dobrý pocit.” Bolo to celkom jednoduché – ako rád hrá hru, ako má naplánované svoje stretnutia, ako sleduje opozíciu, čo očakáva v zmysle štandardov. “

Southampton začal falošne. Po tom, čo Son volejom zasekol žrď, vypálila obrana hostí na roh Spurs. Trippier to zahral nakrátko na Christiana Eriksena, prešiel a nikto nesledoval nájazd Kanea.

Southampton sa stabilizoval a boli by v polovici prvého polčasu na úrovni, ale prudká jazda Pierra-Emile Højbjerga z 25 metrov zasiahla vnútri žrde a Stuart Armstrong bol pri odrazenej lopte v ofsajde.Vyzeralo to, akoby Lloris dostal svoje prsty do strely. Southampton mal niekoľko dobrých kúziel, ale chcel by byť najmodernejší.

Spurs vyzerali, akoby do polčasu skórovali viac, keď Alex McCarthy urobil jeden obzvlášť šikovný zákrok, aby poprial Syna. skórovať viac po intervale. Steven Davis nedokázal vyčistiť Trippierov roh a Lucas na druhý pokus vyrazil loptu. Tretí prišiel, keď Trippier získal loptu od Matta Targetta; Kane prešiel a Son poklepal domov.

Cue Southampton flurry. Maya Yoshida sa akosi nedokázala dotknúť priameho kopu domáceho Jamesa Ward-Prowseho, Lloris urobil dvojitý zákrok, keď odmietol Højbjerga a Ward-Prowseho, zatiaľ čo on zmaril Austina. Útočník by našiel cestu takmer s posledným kopom, ale dovtedy sa myšlienky Southamptonu obrátili k Cardiffu.