Keď sa Kane po zápase dostal do tímu tímového autobusu v Tottenhame, stále v jeho súprave, keďže bol nevyužitým náhradníkom – útočník hral 86 dní pred Realom Madrid – nebol si vedomý najnovšieho hluku. Toto je Kane život v týchto dňoch. Je to cena jeho náhleho nástupu do A-zoznamu a to je miesto, kde sa valí, aby parafrázoval líniu, ktorú používa, dosiahol toľko minulú sezónu, ako by mohol dúfať v celej svojej kariére.

Čísla si zachovávajú zadržiavaciu kvalitu. Kane nezačal zápas na Premier League naposledy až do 9. novembra, ale skončil 21 gólov v súťaži, ktorá bola druhá iba na Sergio Agüero v Manchester City.Dostal 31 na všetkých súťažiach, a taktiež bol debutom pre Anglicko proti Litve s týmto tretím dotykom po tom, ako sa objaví. Ak chcete pridať k iskri, je to fanúšikom Tottenhamu, miestnym chlapcom, ktorý vstúpil do radov a nemal len robiť to, čo urobil – napríklad hlavu neskorého víťaza proti Arsenalu v jeho prvom derby v severnom Londýne. Na jeho dej bol magnetizmus.

Každý chce kúsok z neho. Greg Dyke, predseda FA, citoval Kana ako príklad pre ostatné kluby, keď načrtol svoju víziu pre rozvoj domácich hráčov minulý marec. Na konci sezóny, keď Tottenham navštívil Sydney, Kane vyskočil do obchodného centra Westfield, aby ho fanúšili. Klub musel poslať minibus, aby ho zachránil.A tento rok v lete sa spája záujem zo Spojených štátov.

Kane sa usmeje, keď sa odráža na jeho situácii a ako ďaleko prichádza od minulého leta. “Bol som na lavičke pre úvodnú sezónu v West Ham a podarilo sa mi prísť a dostať asistenciu [pre posledného víťaza Erica Diera], čo bolo pre mňa dobrý pocit,” hovorí. “Ale jo, samozrejme, to je teraz iné.” Kane potreboval nejaký vrcholový priestor po sezóne, ktorý skončil pre neho 24. júna, keď bol spolu s tímom Anglicka pod 21 rokov vyradení z majstrovstiev Európy v skupine.On odišiel so svojou priateľkou do New Yorku a na Bahamy, a oni sa vypli. Kane musel hrať trochu golfu, ktorý miluje, a nie je prekvapením, že je výborný. “Môj handicap je štyri, tak som v poriadku, dostanem to dole,” hovorí. “Videl som niekoľko golfových banditov vo futbale, nebojte sa o to, ale ja nie som jeden z nich. Je to ťažké hrať počas sezóny, ale podarilo sa mi hrať trochu, keď som bol preč. Aj v telocvični som zostala fit.

“Bahamy na pláži boli ticho. Na telefóne som sa naozaj nepozrel a práve som sa dostal od toho všetkého. Dosiahol som toľko vecí…veci, ktoré som chcel urobiť v kariére, ktorú som robil v jednej sezóne, a to bolo veľa, čo som si vzal.Bolo to dôležité, že som sa dostal preč od všetkého a že si mohol len spomenúť na to, čo som urobil, a byť na to hrdý.

“Zrejme som nemal taký voľno ako niektorí z ostatných chlapcov, ale ja držal som sa fit, kým som bol preč. Som v dobrej kondícii. Som pravdepodobne taká vhodná, ako som bola v tejto sezóne, a psychicky som si vysvetlil svoju myseľ. Vrátil som sa na skutočne dobré miesto a naozaj sa teším na to, že budem opäť naštartovať. “

Skript vyzýva Kane, aby v sobotu obede odštartoval ligovú sezónu proti United v Old Trafford. Muselo to byť United. Pre záznam a v reakcii na odkazy, Kane povedal, že vidí, že je v Tottenhame “veľmi dlho”. Tottenham by nebol a nemohol zaňho ponúknuť žiadnu ponuku, bez ohľadu na to, aký veľký.Dokážete si predstaviť, či to urobili?

Zameranie na Kane je určite intenzívne, nielen proti United, ale od týždňa do týždňa. On už nie je 22-ročný nadšenec, skôr hlavný muž. A po jeho hrdinstve v minulej sezóne vie, že bude výrazným mužom. Kane je jedno. On je pripravený. “Samozrejme, obhajcovia o mne vedia, ale teším sa na výzvu, na to, aby som videl, čo mám naraziť a ako sa s tým vyrovnávam,” hovorí Kane. “Vykonávate výzvy v živote a je to spôsob, akým sa s nimi stretávate, čo vás definuje.Som presvedčený o svojej schopnosti, ako som bol vždy, a že budem schopný udržať svoju formu, ak nie zlepšiť rok od roku. “Kaneova rovnováha ho chráni nielen proti obhajcom ale nepochopiteľným obavom, že bude jednoducho nemožné opakovať formu, štatistiky a áno, šťastie z minulého roka, keď sa všetko, čo sa dotkol, obrátil na ciele. Pokles jeho trajektórie sa musí určite stať. “” Áno, ale to je futbal, “hovorí Kane. “Snažím sa nikdy byť príliš vysoká alebo príliš nízka. Musíte udržať toto médium. Všetci strelci pokračujú v suchu. Takto sa s tým vyrovnáte. A to nie je len o bodovaní, ale o tom, čo prinášate do tímu, prináša druhých do hry a získavanie asistencií. “Kane potrebuje pomoc sám.S Emmanuelom Adebayorom a Robertom Soldadom na predaj a v predsezóne nehrá žiadnu úlohu, je klubom jediný dostupný, zavedený útočník, hoci manažér Mauricio Pochettino verí, že Érik Lamela alebo Nacer Chadli by tu mohli robiť prácu. “Som presvedčený, že manažér bude chcieť získať ďalšieho útočníka v súťaži pre mňa,” hovorí Kane. “Vždy trénujete silnejšie a hráte lepšie, keď sa niekto snaží dostať vaše miesto.Bol som ten, kto sa snažil získať niekoho iného miesta za posledných pár rokov a teraz je to naopak, takže to je opäť niečo, čo musím vyriešiť. “

Kane hovorí, že Pochettino nemá povedal mu niečo o kapitánovi, pre ktorý je kandidátom. “Z toho, čo predpokladám, je Hugo [Lloris] kapitánom a Jan [Vertonghen] je druhý,” hovorí Kane. “Vyzerá to, že budem tretí. To bolo to, čo bolo v druhej polovici minulého roka a čo sa stalo v predsezóne. Len sa nemôžem dočkať, ako sa dostanem. Posledné pár týždňov sa cíti ako vek. “