Naposledy sa Wales stretol s Springboks na majstrovstvách sveta, výsledkom dvojitého dejstva Duane Vermeulen-Fourie du Preez v pozadí skrumáže bol neskorý pokus, ktorý Bokovcov poslal do posledných štyroch.

Duo bolo v ten deň pred štyrmi rokmi oprávnene chválené za svoju skvelú prácu, ale práve neohrozený príspevok mušej polovičky Handré Pollarda zabezpečil, že pokus zo 75. minúty bol nakoniec skóre víťazom zápasu. Semifinálový návrat Jonathana Davies zmierňuje úder Liama ​​Williamsa pre Wales. Prečítajte si viac

Pollard, ktorý mal 21 a iba 15 mesiacov svojej testovacej kariéry, bol vzorom vyrovnanosti, keď dostal päť trestov a gól za gól.Jeho presnosť z vyrovnaného trička a vyrovnaná vyrovnanosť išla dlhú cestu k Boks postúpiacim do semifinále, kde si nakoniec poradili s dvoma Sportingbet bodmi proti prípadným šampiónom na Novom Zélande.

V nedeľu, 25-ročný -starý Pollard opäť povedie líniu Boks v semifinále svetového pohára. Opozícia môže byť odlišná a kontext bude tiež úplne odlišný, ale Pollardova práca zostáva v centre šancí Juhoafrickej republiky na víťazstvo.

Od tohto neúspechu v roku 2015 zvíťazil Wales štyri za sebou proti Juhoafrickej republike. Jediným spôsobom, ako môžu Springbokovia zabrániť tomu, aby sa táto sekvencia rozšírila na päť porážok, je to, aby Pollard vystúpil na úrovne, ktoré ukazoval v Twickenhame pred 48 mesiacmi.

Odvtedy sa poletovej muške stalo veľa, čo ho na ihrisku stálo veľa času.Krátko po turnaji v roku 2015 utrpel Pollard zranenie ramena pri hraní klubového rugby v Japonsku.

Zranil si zranenie a začal predsezónu Super Rugby 2016 pred býkmi v Pretórii. V horúce popoludnie v strede týždňa dostal Pollard nahrávku na tréning a nesprávne položil nohu. Jeho telesná hmotnosť spojená s hybnosťou praskla predným krížnym väzom. Jeho sezóna skončila.

„Rozhodol som sa, že si čoskoro po kolene urobím operáciu pravého ramena, aj keď som bol celé mesiace mimo,“ povedal mi Pollard minulý rok v rozhovore.

„Ale v nemocnici som dostal chybu a rameno sa nakazilo. Potom prišli skutočné komplikácie, ktoré ma prinútili skutočne premýšľať o živote.

„Dospelo to k bodu, keď lekári zdvihli tému amputácie ruky, hoci to nebola okamžitá možnosť.Strávil som šesť týždňov v nemocnici, načerpaný plný antibiotík asi sedem hodín denne. “

Lieky zabrali a infekcia sa vyliečila. Bola to však skúsenosť, ktorá uviedla život do perspektívy hráča, ktorý bol „vyvoleným“ juhoafrického ragby.

Od čias jeho školákov pôsobiacich ako hviezda po vedenie Junior Boks až po svetový šampionát do 20 rokov 2012 ako 18-ročný titul, ktorý bol vyhlásený za svetového hráča roka 2014 pred Angličanom Marom Itoje, bol Pollard vždy predurčený k veľkosti. Facebook Twitter Pinterest Pollard útočí počas štvrťfinálového víťazstva Springboks proti Walesu pred štyrmi rokmi. Fotografia: Adrian Dennis / AFP / Getty Images

Ale veľkosť sa mu vyhla napriek niektorým vynikajúcim výkonom na najvyššej úrovni hry.Zranenia a nejednotnosť Springbokovho ragby od posledných majstrovstiev sveta priniesli Pollardovi pochopenie, že jeho potenciál a prísľub nie sú zárukou úspechu seniorov.

V nedeľu proti Walesu má však šancu priblížiť sa k velikánmi tejto hry.

Tieto dva balíčky sú brutálne fyzické a Wales aj Bok hrajú hru zameranú na určité územie. Spoliehajú sa na svoje silné štandardné figúrky alebo brutálnu dominanciu výherného pásma, aby vynútili chyby opozície v pravici oblasti poľa.

Vzhľadom na to, že bočné strany sú tak rovnomerne vyrovnané vpredu, môžu byť rozdielovým bodom backlines.Pollard v piatok rozdával tichú dôveru v Jokohamu, pretože vedel, že jeho nedeľný výkon, jeho rola a poprava môžu definovať súboj o Južnú Afriku.

„Bude to zaujímavý šachový zápas. , “Povedal Pollard. “Tieto dva tímy sa budú takticky cítiť v prvých 20 minútach a odtiaľ pôjde o vyvíjanie tlaku a jeho premenu na body. Dvanásťročná horská dráha Warrena Gatlanda z Walesu sa dostane na poslednú rovinku | Paul Rees Čítajte viac

„Nemyslím si, že Wales je známy svojím vkusom. Môžu byť neúprosní, pokiaľ ide o implementáciu ich herného plánu.

„Keď ovládnu štandardku a presadzujú svoju kopaciu hru, môžu vás začať dusiť. Musíme byť opatrní, aby sme nespadli do tej pasce. “

Pollard je veľká jednotka, takmer 100 kg.Odnesie loptu k čiare a otestuje protiľahlé číslo Dana Biggara. O výsledku by mohlo rozhodnúť jedno skóre a žiadna zo strán nebude chcieť hrať na svojej vlastnej polovici.

Na ihrisku je príliš veľa dobrých brankárov, ktorí čakajú na príležitosť kopať penalty, ktoré budú nevyhnutne prísť.

Pollard musí nasmerovať Bokov do tých správnych častí poľa, kde jeho prirodzené schopnosti, vízie a schopnosti môžu dať dvojnásobným majstrom sveta lepšiu než šancu na výhru. Potrebuje iba platformu z predu, ktorá bude môcť na pódiu, na ktorom sa narodil, ťahať za nitky.