Tvrdík dlhodobo vystupuje proti podpredsedovi asociácie Romanovi Berbrovi, faktickému vládcovia českého futbalu.

Napríklad v júni pred riadnym valným zhromaždením, kde sa nové vedenie zvoliť nepodarilo, Tvrdík pohrozil: “Pokiaľ bude vo výkonnom výbore Roman Berbr, tak CEFC vypovie sponzorské zmluvy a nebude mať záujem byť partnerom asociácie.”

CEFC je majiteľom Slavie, zároveň podporuje český futbal na úrovni reprezentácie. A Tvrdík je šéfom európskeho zastúpenia čínskej spoločnosti.

V utorok už z volieb (staro) nové vedenie vzišlo, Berbr sa podľa očakávania na ďalšie štyri roky stal podpredsedom za českú komoru.

” Berbr versus zvyšok českého futbaloveho sveta 117: 3.Nechápem, nerozumiem, ale ak tým 117 (delegátom) nerozumiem, víťazovi gratulujem. Svojím spôsobom obdivuhodné aj smutné súčasne. Ale sú situácie, kde je naozaj lepšie čestne prehrať, “vyjadril sa Tvrdík na svojom twitterovom účte, cez ktorý väčšinou s verejnosťou komunikuje.

Tí traja delegáti, ktorí hlasovali proti zvoleniu Berbra, boli podľa Tvrdíka zástupcovia Slavie, Dukly a Teplíc. Ďalšie štyri sa zdržali.

“Neviem, ktoré kluby sa zdržali. Tipla by som Bohemians, Liberec…. Sparta a Plzeň s istotou (hlasovali) PRO, “poznamenal Jaroslav Tvrdík. “Ďakujem všetkým za odvahu. Respekt. Ostatným blahoželám, majú svoje vedenie. ”

Bývalý arbiter Berbr, v posledných rokoch kontroverzné funkcionár, je najväčším víťazom volieb.Predsedom sa stal Martin Malík, ktorého Berbr podporoval.

Vo výkonnom výbore s ním budú sedieť aj Berbrova životná partnerka Dagmar Damková a tiež jeho ľudia Miroslav Liba s Rastislavom Votíkem.

Kluby prvý a druhej ligy do výkonného výboru zvolili Tomáša Paclíka, majiteľa plzeňského klubu, ku ktorému má Berbr blízko. S ním tam je ešte Sparťan Dušan Sloboda, inak šéf ligy.

“Novému predsedovi Slavia hlas nedala, ale rešpektujeme voľbu absolútnej väčšiny. Čas ukáže, aký zápis do histórie za sebou pán Malík nechá.Celkovo – neuveriteľná hanba, “napísal Tvrdík.

Slavia na predsedu podporovala Petra fúzača, ktorý však v slovenskej komore dostal len sedem hlasov, kdežto Malík sto dvadsať. “Slávistický” kandidát prehral aj v moravskej komore (18 ku 55).

Tvrdík sa pozastavil aj nad výrokom predchádzajúceho predsedu Miroslava Pelt, ktorý bol v máji zadržaný v súvislosti s údajnými manipuláciami so štátnymi dotáciami. Potom na funkciu rezignoval. A v utorok v Nymburku prvýkrát verejne vystúpil.

Pelt apeloval, aby bol predseda zvolený. Že vraj je to v 99 percentách krajín človek, ktorý príde na slávnostný obed, že je to čestná funkcia.

“Tak naozaj neviem, prečo sa ako klub nabudúce zúčastniť valného zhromaždenia.Nech predsedu nabudúce rovno volá Berbr, “reagoval na Peltoval slová Tvrdík.