Posledné slovo o porážke série v Anglicku na Novom Zélande malo Graham Thorpe.Asistent trénera na konci stál za neprítomným Chrisom Silverwoodom a vyzval jednotlivcov, aby poctivo premýšľali o svojich nedávnych nedostatkoch.

Pred turné po Južnej Afrike nastáva rýchly zvrat, pričom sa zvolala výberová komisia Eda Smitha prostredníctvom konferenčného hovoru v sobotu na výber turné, ktoré odchádza 15. decembra a hrá štvorzápasovú sériu, ktorá sa tentokrát počíta za body svetového testovacieho šampionátu a ktorá sa začína v Boxing Day na Centurione. Porážka série v Anglicku znamená, že sa začne nová éra plochý štart | Ali Martin Prečítajte si viac

Jimmy Anderson, Mark Wood a Jonny Bairstow sú súčasťou rozšírenej skupiny, ktorá už trénuje v Potchefstroome, a očakáva sa, že budú zahrnutí v zostave 16 alebo 17 hráčov, zatiaľ čo kapitán Joe Root , má hovoriť s Moeenom Ali po pristátí späť vo Veľkej Británii, aby zabezpečil pripravenosť všestranného hráča na návrat.

A pre tých hráčov, ktorí na Novom Zélande klesli 1: 0, má Thorpe záujem o ponaučenie, aj keď sa o ňom, podobne ako o rootovi a dobrom počte v nastavení manažmentu, hovorí aj naďalej, pokiaľ ide o sériu Ashes, ktorá je ešte dva roky preč.

„Musíme sa stále rozvíjať naši hráči, o tom niet pochýb.Musia si položiť otázku, keď odchádzajú z výletu, ako je tento: kde sa môžem zlepšiť? “ uviedol Thorpe, ktorý zastupoval Silverwood posledné tri dni v Hamiltone s novým hlavným trénerom späť domov po rodinnom úmrtí.

„Pretože celkový obraz je ten, že po niekoľkých rokoch budeme potrebovať odolných kriketárov, ktorí idú do Austrálie. Je na našich hráčoch, aby sme boli čestní, a aby sme boli k nim úprimní.Pokiaľ sa budeme stále snažiť ísť hore týmto testovacím rebríčkom a skutočne súťažiť v zahraničí, musíme hráčov aj naďalej vyzývať. “

Thorpe očakáva, že Rootov bowlingový útok vynesie z juhu viac zipov. Africké ihriská než tie na Novom Zélande, ktoré ich nechali tak kastrovaných, ale aj napriek tomu musia stále nájsť spôsob, ako vykúzliť bránky s loptou Kookaburra.

Rovnako ako reč o šrafovaní ďalších plánov pre nových netopierov a tie, ktoré sú dobre nastavené, Thorpe práve tu zisťoval, či bude pravdepodobne potrebné vylepšiť riadenie stavu lopty – legálne, samozrejme, ak vezmeme do úvahy, že juhoafrické posádky majú pekné oči, aby sa im umožnil trvalejší pohyb vzduchom.

Thorpe povedal: „Koľko môžeme urobiť s loptou?Musíme veľmi, veľmi tvrdo pracovať, aby sme to zvládli. Južná Afrika má trochu odlišné povrchy, trochu väčšie nosenie. Naši hráči teda opäť musia pozerať dopredu a povedať: „Čo sme sa dozvedeli z tohto [novozélandského] výletu?“ “

Thorpe vyčítal, že nedokázal využiť aj momenty v poli. Na Mount Maunganui hostitelia sedeli na čísle 197 pre päť, až kým v dvojstoročí BJ Watlinga nezverejnili 615 pre deviatich, zatiaľ čo Hamilton bol svedkom toho, že z roku 191 na päť sa stalo 375, zatiaľ čo novozélandský veľmi odhodlaný kriketový hráč sa držal ešte raz. Facebook Twitter Pinterest Jonny Bairstow je medzi tými, od ktorých sa očakáva, že budú stiahnutí zo seriálu pre Južnú Afriku.Fotografia: Glyn Kirk / AFP / Getty Images

Dodal: „Značka na vrchnej strane je taká, ktorá rozpozná, kedy je na vrchu, a dokáže ju pretlačiť. To je pre mňa naša veľká vzdelávacia skúsenosť z tejto série. “

Ako tréner zodpovedný za pálkarov Thorpe prirodzene ponúkol podporu Domu Sibleymu po zložitom prvom výstupe z 38 behov v troch smenách, pričom trval na tom, že to bolo „Stále je to v začiatkoch“ a povzbudilo ich 75. Ollie Pope v Hamiltone, ktoré ukázali „techniku ​​a temperament“, ktoré Anglicko hľadá od svojich testovacích pálkárov.

Zatiaľ čo Rory Burns urobil ďalší krok v jeho vlastnom vývoji s druhým testovacím storočím bol Rootov double, tretí v jeho kariére, jednoznačne netopierím výkonom.Thorpe uviedol svoj vplyv na vlastnú kapitánovu autoritu a efekt príklepu pre stranu, ktorá sa snaží pravidelne dávať na hraciu plochu veľké súčty prvej smeny.

Dodal: „Je skvelé vidieť Roota späť a dať nejaké behá a ako sa má tiež v šatni – to je skvelé pre jeho dôveru. Ale už si ho veľmi vážili, takže to len potvrdil a tiež to, že je hráčom svetového formátu.

„O odpaľovaní sme už hovorili určitým spôsobom a myslím si, že musíme nesprávne si to vykladám. Pre mňa je to len získanie veľkého skóre prvej smeny – 500-behový cieľ. To je dobrý spôsob, ako to predať hráčom. A ak Joe dokáže produkovať viac takýchto vystúpení, máme viac šancí na získanie tohto druhu celkom. “The Spin: zaregistrujte sa a dostanete náš týždenný e-mail s kriketom.