Mavericks však hrali bez odpočívajúceho veterána Dirka Nowitzkého a strelecky je ťahal Chandler Parsons s 23 bodmi.

Obvyklý líder Warriors Stephen Curry (14 bodov) a celý domáci tím sa síce trochu trápili v prvom polčase, ale v úvode tretej štvrtiny trafil najužitočnejší hráč minulej sezóny tri trojky za sebou a naštartoval definitívny zlom v stretnutí. Thompson sa blysol siedmimi presnými strelami za tri body a druhýkrát v sezóne dal cez 40 bodov.

“Klay nijako nevadí, keď sa niekedy netrafí, a strieľa sebavedome ďalej, čo po ňom chceme. Je ale tiež schopný prenechať hlavnú úlohu Steph, to je dôležité a také hráča potrebujeme.Dnes to ale bol jeho večer, “povedal tréner víťazov Steve Kerr.

Warriors vyhrali doma aj dvadsiaty druhý zápas v sezóne a zároveň zavŕšili celý kalendárny rok bez domáceho neúspechu.

V súčte s minulým ročníkom už ich nadvláda v Oracle Arene v základnej časti trvá štyridsať zápasov. Vyrovnali sa tým v historickej štatistike doteraz druhému Orlande a len štyri výhry je delí od rekordu Chicaga z rokov 1995 a 1996.

“Takých víťazstvo, to sa ani nechce veriť. Radi to tu bránime, diváci si to zaslúži, “povedal Thompson.

Na najhorší výkon v sezóne a najťažšie porážku za posledné tri roky odpovedalo San Antonio deštrukciou Houstone.Spurs dostali v pondelok třicetibodový výprask od Golden State, ale ukázali, že doma sú k neporazeniu, a deklasovali Rockets 130: 99.

LaMarcus Aldridge dal 25 bodov a doskočil 10 lôpt, Spurs aj bez zraneného Tima Duncana vyhrali v tejto sezóne doma už 25. zápas, celkovo 34. v poradí.

“Boli sme dnes veľa motivovaní. Vlastne sme boli trochu nahnevaní z toho, čo sa stalo (proti Golden State). Človek na to musí čo najrýchlejšie zabudnúť a poučiť sa.A dneska na to všetci zareagovali skvele, “povedal rozohrávač Spurs Tony Parker.

Kevin Durant nastrieľal Minnesote 27 bodov, pridal deväť doskokov, ale hlavne trafil v závere dve kľúčové strely, ktorými otočil skóre v prospech Oklahoma City, ktoré vyhralo v dvoch dňoch dve vyrovnanej koncovky na palubovkách slabších tímov.

po utorkovom úspechu v New Yorku po predĺžení tentoraz k výhre 126: 123 nad Minnesotou pomohol tiež Russell Westbrook 24 bodmi, 15 asistenciami a ôsmimi doskoky.Skvelú streľbou držal Timberwolves v hre Zach lavínou, ktorý dal 35 bodov.

Atlanta – LA Clippers 83:85
Boston – Denver 111: 103
Cleveland – Phoenix 115: 93
Detroit – Philadelphia 110: 97
Golden State – Dallas 127: 107
Minnesota – Oklahoma City 123: 126
San Antonio – Houston 130: 99
Utah – Charlotte 102: 73