Bývalý útočník v Premier League, Delroy Facey, bol odsúdený za sprisahanie, aby podpísal úplatok hráčom v zápase určenom na zápas.

35-ročná Facey, ktorá hrala na Bolton Wanderers, West Bromwich Albion a Hull City Že je súčasťou sprisahania. Tvrdil, že podnikatelia, ktorí mu zrejme ponúkli až 15.000 libier za svoju časť na sprisahaní, boli “triedy klaunov”, rozhodol sa “humor” a nebral vážne.Porota na Birminghamskom korunnom súde ho však v stredu odsúdila za sprisahanie za podplácanie hráčov.

Bývalý hráč, ktorý nie je v liga, Moses Swaibu z Bermondysu v južnom Londýne, bol odsúdený za rovnaký trest. P> Budú odsúdení neskôr v stredu.

Skúška, ktorá sa začala 13. apríla, počula, že Facey naliehal na futbalistu v bojujúcom non-ligovom klube, aby vytvoril “jednoduché peniaze” Zápasu.On tiež povedal kontaktu, že niektoré tímy futbalových konferencií by “urobiť” hru za platbu. V jednej textovej rozhovore, ktorá sa konala na WhatsApp koncom roka 2013, sa Facey pokúsila zkorumpovať Hyde FC v Greater Manchester Hráč Scott Spencer tým, že mu ponúkol 2 000 libier.

Súd zistil, že Facey, z Huddersfieldu, nadviazal kontakt so Spencerom hneď po diskusii o neúspešnom chode Hydeho s odsúdeným zápasníkom.

Spencer, o ktorom sa súd dozvedel, nebol zapojený do akejkoľvek formy zápasu, bol poslaný Facey, ktorý mu povedal: “Vy veľa [Hyde] sa opláchnu, týždeň v týždni von.

“Veľa by ste mali z tohto chlapca vynaložiť nejaké peniaze, jednoduché peniaze. Pozri na toto. Štyri ciele v hre – dve v každej polovici – a vy môžete dostať 2k každý, vyhrať alebo ťahať.Nemôžete vyhrať za hovno, aby ste mohli hrať aj nejaký hrášok. “Počas rozhovoru o WhatsApp, ktorý čítal prokurátor Nick Mather, Facey dodal, že kamarát, ktorý stávkoval, poskytne Hotovosť. Mather povedal porote Facey povedal odsúdený zápas-fixátor v inom posolstve: “Mám futbalové konferenčné tímy, ktoré” robia “hru, ale koľko?” Prepisy správ, ktoré prešli medzi Facey A 43-ročná Krišna Ganeshanová, ktorá bola uznaná za vinného zo sprisahania pri skoršom súdnom procese. Futbalista a dvaja podnikatelia uväznení na záchranu zápasov Čítať viac

V rámci výmeny, ktorá sa uskutočnila 28. októbra 2013, Ganeshan použil program Skype na kontaktovanie Facey a povedal mu: “Pripravte sa, veci sa chystajú oživiť. Majte svojich chlapcov v pohotovostnom režime.Pokiaľ sa dodajú prvýkrát, ja a len vy ste vo veľkom podnikaní pre budúcnosť. “Koruna uviedla diskusiu Skype – a správa poslaná Facey, ktorá tvrdila šesť hráčov na futbalovej konferencii, bola” poddajná ” Na zápas-fixácia – nemohol byť súčasťou pokusu o odtrhnutie hazardného syndikátu.

Ganeshan bol uznaný vinným po boku singapurského kanálu Sankaran, pričom obe boli odsúdené na päť rokov vo väzení.

Dôkaz na svoju obhajobu, Facey tvrdil, že súhlasil so vstupom do spoločnosti Sankaran, Matchworld Sports Ltd, ako futbalový konzultant v roku 2013 po ukončení futbalovej kariéry.Povedal, že je jeho úlohou byť “rozprávať sa s hráčmi” za účelom ich zastupovania ako agentov a povedal, že “zvončeky začali zvoniť”, keď čítal príbeh o austrálskych hráčoch spojených s podnikateľmi, ktorí boli zatknutí na tvrdeniach na zápasenie. Nekonal kontakt.

Povedal súdu, že koncom roka 2013, tesne predtým, ako bol zatknutý nad obvinením, “len humoroval” podnikateľov a dokonca si myslel, že sa ho pokúšajú postaviť.

“Vedela som, že vôbec nie je v poriadku,” povedal porote. Predtým povedal, že nebol dobrý s peniazmi a musel v roku 2008 vyhlásiť konkurz.