Podľa prieskumu organizácia prebehla v minulom roku, kým viac ako 66% žien pracujúcich v tomto odvetví bolo na pracovisku svedkom sexizmu, 89% ich neoznámilo a cítilo, že to nebude brané vážne. “Kluby už majú jasné postupy hlásenia o diskriminačnom zneužívaní,” vysvetľuje spoluzakladateľka WIFA Anna Kesselová, “ale doteraz neboli výslovne poučené, aby konali proti sexutickému zneužívaniu.” Otázka, aký dopad to môže mať : “Ak sa na futbalových štadiónoch toleruje zjavné sexuálne zneužívanie – na niektorých z najznámejších dôvodov v krajine – aká je nádej pre ženy, ktoré pracujú vo futbalových kanceláriách, školiacich staniciach, televíznych štúdiách a zasadacích miestnostiach, ktoré sa s nimi stretávajú súkromne?” Kampaň proti sexizmu vo futbale sa zameriava na zneužívanie lekára Chelsea Prečítajte si viac

Sexizmus, ktorý Kessel načrtáva, je potvrdený veľkým počtom svedectiev predložených v každodennom sexistickom projekte, ktorý popisuje obťažovanie na profesionálnom i amatérskom základe Fanúšikov a hráčov.Jeden rozhodca píše, že stratila početnosť, koľkokrát muži hráči komentovali jej pohlavie a vzhľad: “Vždy je to v súlade s” peknými nohami, ref “,” ste najsexihodnejší rozhodca, ktorý som videl celú sezónu “,” Pekný zadok “atď. Jeden z hráčov sa dokonca pýtal, ako sa mi podarilo udržať si prsia z mrazu.” V inom písomnom komentári jeden fanúšik pripomína svedectvo ponižujúceho zážitku: “Na mrazivom studenom futbale zápas. Hra prebiehala a jedna dáma vo svojich začiatkoch 20. storočia, ktorá sa s najväčšou pravdepodobnosťou zamestnávala na štadióne, mala chodiť pozdĺž prednej časti nášho stánku. Cue chorus “Získajte svoje prsia pre chlapcov” z takmer celej časti stánku po mojej pravici. Práve sa zamiešala.Cítil som sa to pre ňu veľmi ľúto. “Často sa problém vylieva zo štadióna, pretože ženy hlásia, že sa dostávajú do konca zneužívania od fanúšikov na ich ceste do zápasov alebo z nich. Mužská hra tiež pretrváva širšie – nespočetné množstvo projektových podaní pochádza od dievčat, ktorým sa hovorí, že sa nesmú zúčastňovať zápasov v škole ani v miestnych parkoch (pokiaľ sa nerozhodnú zúčastniť sa ako roztlieskavačky).

Kessel sa obáva, že to všetko by mohlo spôsobiť, že by ženy mohli byť zapojené: “Tieto scenáre určite prinášajú štatistiky – iba šesť žien na rade FA s 121 členmi, len jedna žena na rade FA, Na palube Premier League, len osem žien vo výboroch vo všetkých 20 kluboch Premier League. “Podobné rozdiely existujú medzi futbalovými zdravotníkmi a novinármi.

Existujú jednoduché, konkrétne zmeny, ktoré by futbalové kluby mohli prijať, aby sa aspoň pokúsili napraviť túto nerovnováhu.Väčšina klubov napríklad neposkytuje samostatné šatne pre ženy. “Počuli sme,” hovorí Kessel, “že vysokokvalifikované ženy sa menia v toalete, zatiaľ čo ich kolegovia majú svoje vlastné šatne.”

Kampaň WIF uvidí prvú informačnú informáciu správcu Sexizmus distribuovaný úradníkom vo všetkých 92 profesionálnych kluboch. Materiál, ktorý sa používa pri výcviku športových zápasníkov a úradníkov na štadión, už bol pilotom klubu Premier League, čo prinieslo vynikajúcu spätnú väzbu. Sexistické spievanie na Chelseovej Eve Carneiro nemôže byť zamaskované pod koberec Owen Gibson Prečítajte si viac

Mesačná kampaň na sociálnych médiách sa tiež bude snažiť poukázať na príklady sexizmu vo futbale pomocou hashtag #ShameOnTheGame.Ale WIF sa rozhodne, že sa nebude sústreďovať výlučne na negatívne kluby, bude im poslaná aj šablóna, ktorá ich povzbudí, aby profilovali ženu vo svojom ďalšom programe zápasov a príspevok talentovaných žien do športu sa oslavuje on-line pomocou Hashtag #SheBelongs.

Pre všetky problémy je dôvod byť optimistický. Údaje zverejnené spoločnosťou Kick It Out, charitatívnou organizáciou, ktorá sa zaoberá rovnosťou a začlenením do futbalu, vlani v auguste odhalila 269% nárast výskytu diskriminácie, ktorú organizácia oznámila v sezóne 2013/14. Začíname vidieť dôležitých hráčov a kluby, ktoré sa postavili proti zneužitiu.Kessel dúfa, že boj proti sexizmu môže byť začlenený do širšieho tlaku, aby sa odstránili predsudky zo stôp a postaví sa podobne. Stará povesť by mohla povedať: “Rugby je hrdina, ktorú hrajú páni a Futbal je džentlmenskou hrou, ktorú hrajú kriminálnici. “Ale aké by bolo na Medzinárodnom dňu žien, aké by bolo hrdé, aby sme videli futbalovú komunitu, ktorá by sa snažila dokázať, že je to zlé.