Futbalová asociácia trvá na tom, že výskum ukazuje, že umelé 3G ihriská nepredstavujú zdravotné riziko, keď otec spojil rakovinu dospievajúceho syna s umelou hrací plochou.

Bezpečnosť 3G povrchov bola vrátená späť pod vedením tohto týždňa, keď bývalý manažér národnej zdravotnej poisťovne tvrdil, že gumové pelety používajú na to, aby sa ihriská viac odrazili, prispelo k chorobe jeho syna. Nigel Maguire povedal, že jeho 18-ročný syn Lewis má Hodgkinov lymfóm po tom, čo bol na povrchu vystavený “gumovému koberci”, povedal BBC: “Lewis by sa o týchto veciach raz alebo dvakrát týždenne trénoval štyri až päť rokov a on by sa vrátil, aby mi povedal, ako veľmi prehltol , ako sa dostal do jeho očí, a to v rezoch a grazes.Manchester United tvár opravy Bill po “300 sedadiel poškodených fanúšikmi” v Derby Prečítajte si viac

“Priemysel sa obracia a kategoricky hovorí, že je to úplne v poriadku [Vykonali výskum, “testovali sme ho na emisie pre všetky plyny, ktoré z neho prichádzajú a neexistujú žiadne”. To je v poriadku.Neexistuje však žiadny výskum, ktorý by som našiel a skenoval som a skenoval, ktorý hovorí skutočne, ak ste to pohltili, ak si zotriete tieto veci do tvojich rán, ktoré obsahujú tieto známe karcinogény, nie je žiadny účinok.

“Žiadam, aby naša vláda vykonala podobnú revíziu, aby sa pozrela na dostupné dôkazy, aby zadala výskum a preskúmala vplyv na zdravie.”

V rámci úsilia o zlepšenie 260 miliónov libier účasť grassroots vo futbale, FA minulý rok oznámila, že chcela nainštalovať najmodernejšie 4G (štvrtú generáciu) ihrisko v 30 “mestských uzloch” po celom Anglicku.

štúdie na umelých plochách z Kalifornskej univerzity a Inštitútu pre vedu a ochranu zdravia pri práci (Environmental Sciences and Occupational Health Sciences Institute) – okrem iného – pred schválením investície. Mluvčí FA uviedol: “Početné vedecké štúdie realizované vládnymi agentúrami po celom svete , a vykonali ho nezávislí odborníci všetci potvrdili bezpečnosť ľudského zdravia a životného prostredia 3G stúpačky a drobivé gumy. “FA dodržiava najnovšie nezávislé dôkazy, ktoré naznačujú, že 3G siete v Spojenom kráľovstve, ktoré sú postavené podľa priemyselných štandardov, sú bezpečné “.