Minulý víkend bola v ženskej superlige vyskúšaná debata o platených a bezplatných vstupenkách. V sobotu si Manchester City účtoval 7 libier za vstupenky dospelých na prvé manchesterské derby éry WSL – aj keď s vstupenkami na prvé tri deti zadarmo – zatiaľ čo Chelsea rozdala všetky vstupenky na nedeľňajší zápas proti Tottenhamu. Neexistuje správna alebo nesprávna cesta; z oboch prístupov vyplývajú pozitíva i negatíva a treba sa z nich poučiť.

To, že sa viac fanúšikov rozhodlo zaplatiť za sledovanie futbalu WSL v Manchestri (31 213), ako za bezplatnú účasť v Londýne (24 564), je indikácia, že pripisovaniu hodnoty produktu je dôležité. Vytvorenie finančného záväzku, aj keď len symbolického, má veľký vplyv.Početné výskumy preukázali, že bezplatné podujatia vedú k oveľa väčšiemu poklesu ako tie platené. Facebook Twitter Pinterest Na Stamford Bridge bolo 24 564 zápasov Chelsea / Tottenham, hoci bolo využitých všetkých 41 bezplatných tiketov. Fotografia: Catherine Ivill / Getty ImagesPsychologické účinky prepadu

Pre Manchester City bol prístup k predaju lístkov opatrný. S pribúdajúcimi dňami pred zvyšovaním opony, pričom čísla boli v predchádzajúcich týždňoch prísne stráženým tajomstvom, nám povedali, že sa predalo viac ako 20 000 lístkov. Šepkalo sa o 25 000 – 26 000 a keď sa spustil bližší výkop, v tlačovej skrinke bzučali tichými rečami o možných 30 000. Keď postava upadla v polovici hry, nastala slávnostná nálada. Bolo to vyššie, ako sa čakalo.Verejná opatrnosť sa v tomto ohľade vyplatila. Ľudia odchádzali a cítili sa súčasťou histórie a neboli sklamaní tým, že sa nedokázali priblížiť k naplneniu kapacity 55 000. Superliga žien: body z víkendovej akcie | Rachel Brown-Finnis Prečítajte si viac

Keď Chelsea oznámila výpredaj Stamford Bridge do štyroch dní od sprístupnenia bezplatných vstupeniek, došlo k podobnému vzrušeniu a chvále. Ale klub vyvrcholil možno príliš skoro. Neskorý tlak na predaj môže mať veľký vplyv na dynamiku hry a City to ukázalo. Takmer 3% z celkovej účasti tvorili denné vstupné, zatiaľ čo predaj lístkov sa v pondelok 2. septembra neustále zvyšoval z približne 20 000.

Bez záväzkov typu „vreckové do vrecka“ mohla spoločnosť London Blues bankovať pri dokonca 50% poklese stále prináša viac ako 20 000 fanúšikov, a to by bolo legitímne.Ale nemuseli nevyhnutne vyjednávať s efektom 24 564 na „vypredanom“ pozemku s 41 000 kapacitami – s ďalším tlakom na vypredanie, čo znamená, že by dosiahli najvyššiu úroveň v meste.

Akákoľvek hodnota pod a sell-out sa stáva sklamaním a konverzácia vopred nie je o tom, koľko ich môžu získať, ale o tom, koľko nebude predstavení. A Chelsea to vedela; ohlásili dav ako „niečo pod 25 000“ a nezverejnili skutočnú hodnotu na veľkých obrazovkách. Na atmosfére záleží

Ak rekordný dav na Etihad vytvoril rozruch, bol tromfnutý v južnom Londýne . Intímnejšie a tradičnejšie prostredie Stamford Bridge kompenzovalo menší dav a potom ešte niečo. Chelsea – Tottenham bolo partizánske derby, ale so sviežo mladistvým pocitom. Zjavne na tom tvrdo pracovali.Pre-match pyros použité pre mužov boli pripravené, bol zahraný Likvidátor (City nevypukli Blue Moon), boli rozdané klapky a Marvin Humes v polčase vyšiel na palubu. Jeden sa môže posmievať rekvizitám, ale získať neznámeho a mladého davu povzbudeného a hlasného, ​​bolo to efektívne.

Vonku boli v platnosti nezávislí obchodníci, a ak vôbec, existoval náznak, že existujú peniaze na vyrobené z dámskeho futbalu, verejnosti sa ponúkali nenávidené polovičné a pol šály. Budovanie plánu

„[Teraz] máme plán, ako túto hru uviesť na trh, a náš generálny riaditeľ zabezpečí, aby každý klub v krajine to má. Je to o osmóze, je to o zdieľaní informácií a jazdných normách a som si dosť istý, že som preto bol uvedený na túto zem. “ Najlepšie to povedala Emma Hayes, manažérka Chelsea. Tieto hry sú experimenty.Poskytujú lakmusový papierik, ktorého výsledky je možné využiť v celej lige. Nové predstavenstvo ženského futbalu FA so zástupcami WSL a ženského šampionátu je kľúčom k plánom FA na užšiu spoluprácu.

Zápasy na hlavných štadiónoch klubov, najmä v Chelsea (kde bolo treba registrovať fanúšikov) vstupenky), dať príležitosť zhromaždiť tvrdé údaje o publiku, ktoré sa zaujíma o ženský futbal, a o ich ďalších zvykoch pri trávení a zápasoch.

Že otvárací víkend WSL sa konal v čase, ktorý nemal Premier Ligový víkend ukazuje, že sa pracuje na vyskúšaní najlepších spôsobov, ako zvýšiť návštevnosť. Na ženskom futbalovom víkende 16. – 17. novembra nebudú chýbať ani rozpisy mužských špičkových tímov, ktoré si z Dní neligy prevzali vedenie.Manchesterské derby, ktoré sa hralo a vysielalo v sobotu o 15:00, bol ďalším experimentom s hľadaním miesta, kde by sa ženský futbal zmestil do nabitého programu. PosTeamPGDPts1 Ženy Arsenalu1132Ženy Chelsea1133Evertonské ženy1134Man City Women1135Čítajúce ženy1136Brighton & Hove Albion Women1017Bristol City Women1018West Ham Women1-101 1010Liverpool FC Women1-1011Man Utd Women1-1012Tottenham Hotspur Women1-10Pohárik je napoly plný, skôr než napoly prázdny.

Postoje sa zmenili. Príbeh sa zmenil. Fanúšikovia, manažéri a hráči sú celkovo presvedčení, že hry by sa mali hrať na väčších štadiónoch. Môže sa diskutovať o tom, kde, kedy, ako, ktoré rozmiestnenie zápasov, ako často, atď., Niet však pochýb o tom, že v určitej podobe sú tieto hry považované za ďalší krok v rozvoji domáceho ženského futbalu.Namiesto toho, aby sme si robili starosti s rachotom na veľkých prázdnych štadiónoch alebo so stratou trochu mýtickej domácej výhody, myslíme si, že ide o pohár plný pohárov, že toto je proces.

Okrem toho je zrejmé, že bez ohľadu na použité metódy je jasné treba oceniť test Etihad z Manchestru City, nájazd Chelsea na Stamford Bridge a aféru menšieho rozsahu v Ashton Gate, kde Bristol City hostil Brighton pred úctyhodnými 3 041 fanúšikmi. Kluby boli dosť odvážne na to, aby si vyskúšali a vyskúšali svoju cestu k rekordnej účasti klubov. Fanúšikovia v City a Chelsea tvorili väčšinu zo 62 931, ktorí sa cez úvodný víkend zúčastnili zápasov WSL.Podľa spravodajstva BBC sa počet fanúšikov zúčastňujúcich sa na všetkých 110 hrách WSL v minulej sezóne pohyboval okolo 92 000, je zrejmé, že toto vydanie ligy bude osobne sledovať viac ľudí ako kedykoľvek predtým. Facebook Twitter Pinterest Hráči a fanúšikovia po zápase Bristol City Women proti Brightonu a Hove Albion Women v Ashton Gate. Fotografia: James Marsh / BPI / Rex / ShutterstockTalking points