Šesťdesiatosemročný Erving strávil v drese Philadephia jedenásť sezón a v roku 1983 pomohol klubu vyhrať NBA.

V každom roku svojho pôsobenia v tíme Sixers si vyslúžil účasť v Zápase hviezd NBA. V roku 1981 bol zvolený najužitočnejším hráčom súťaže.

Počas šestnástich sezón v NBA a ABA nastrieľal 30 026 bodov, čo ho radí na ôsme miesto v historickej tabuľke v súčte oboch súťaží. Sixers v roku 1988 vyradili jeho číslo 6, od roku 2006 je členom basketbalovej Siene slávy.

K odhaleniu Ervingovy sochy zvolila Philadelphia deň zápasu s Brooklyn Nets. V tomto klube (vtedy niesol názov New York Nets) hral Dr. J.v sedemdesiatych rokoch ABA. (Viac o živote Juliusa Erving nájdete tu.)

Práve na Ervingovu počesť nosil LeBron James šestku pri svojom angažmán v Miami. Pre svoje skokanské zručnosti je Dr J. považovaný za predchodcu Michaela Jordana.

Oslavu svoje ikony si Sixers ťažko mohli naplánovať lepšie.

S Brooklynom v utorok oslávili jedenástej víťazstvo za sebou, v stredu pridali víťazstvo číslo dvanásť v Bostone – takú sériu klub predviedol naposledy pred 28 rokmi. Nedávno ukončili svoje šesťročné obdobie márnosti a zase si zaistili play off. A teraz je isté, že ho dokonca začnú doma.

Jedným z hráčov, ktorí tento úspech zariadili, je austrálsky nováčik Ben Simmons.Za svoju krátku kariéru v NBA už nazbieral 11 triple double – viac ich ako novic zvládol len Oscar Robertson, aj Magic Johnson na tom bol horšie.

Spoločne s Robertsonom sú v histórii NBA tiež jedinými dvoma hráčmi, ktorí v premiérovom ročníku zapísali cez 600 doskokov a 600 asistencií.

Niet divu, že si 208 centimetrov vysokú nádej obľúbil aj Julius Erving. “Taký hráč sa objaví raz za dekádu. Alebo možno za život. Z každého okolo seba robí lepšieho hráča. Občas to vyzerá, ako by mal oči aj na druhej strane hlavy, “nešetrí chválou.

“Má jednoducho dar a my vo Filadelfii môžeme byť len radi, že ho tu máme,” dodal Dr. J.na adresu rozohrávača v tele pivota.