Presne ako v osemfinále majstrovstiev sveta, keď Portugalsko prehrávalo 1: 2 s Uruguajom.

Lenže Ronaldo sa ustrnul, keď videl, ako sa Edinson Cavani (ten v modrom) trápi. Poranil si lýtko a hneď hlásil, že musí striedať.

Bez toho to vtedy v Soči tušili, ich cesty sa zrejme znova symbolicky pretnú.

Práve Cavani, eso Paríža a najlepší strelec francúzskej ligy z posledných dvoch sezón, by mohol Ronalda nahradiť v Reale Madrid.

Španielske noviny už to majú za hotovú vec: Bienvenidos!

Cena? 100 miliónov eur čiže 2,5 miliardy korún.

Ročný plat? Cavani žiada 310 miliónov korún ročne.

Pre Real je rozhodujúce, aby meno Ronaldovho nástupcu trafil na prvý pokus. Aby neminul. Už 15.augusta hrá v Tallinne európsky Superpohár proti Atletiku, štyri dni nato štartuje španielska liga.

Ronaldo bol deväť rokov nepostrádateľnou súčasťou zostavy, kanonierom, ktorý bol schopný za sezónu nastrieľať 40 gólov a viac. Počas jari by ste nenašli nikoho, kto by prorokoval, že dnes už bude patriť Juventusu. Prestup do Turína sa uskutočnil vo výnimočných kulisách, ale nerieši problém Realu.

Najslávnejšie klub histórie, ktorý vyhral trikrát za sebou Ligu majstrov (predovšetkým vďaka Ronaldovi!) Musí nájsť excelentný náhradu.Tým skôr, že k tímu prišiel nový tréner Julen Lopetegui.

List Marca vo svojom komentári napísal: “Lopetegui si zatiaľ vôbec nevie predstaviť, čo všetko Ronaldov odchod spôsobí.”

Real jednoducho výnimočného strelca potrebuje.

Lenže ako ho zohnať?

Záujem o Roberta Lewandowského akosi poľavil, keď poľský Bombardér pôsobil počas majstrovstiev sveta vyskúšané. Ani Lewandowskemu už sa vraj nechce utekať z Bayernu Mníchov, kde ho fanúšikovia zbožňujú. Nápad s kontroverzným nákupom Brazílčana Neymara, ktorý skôr kopal za Barcelonu, nevyšiel taky.Neymara nepustí z Paríža.

Úplne rovnaká reakcia prišla po dotazu na devätnásťročného Rakeťáka Kylián Mbappého: “Ani náhodou!”

Tak snáď Harry Kane?

“nepredajné , “ozvalo sa z Tottenhamu.

” Zbláznili ste sa? ”

Zdá sa, že tridsaťjedenročný Cavani vychádza ako najlepšia voľba. Má unikátnu inštinkt. Aj keď počas uplynulej sezóny spackal 21 gólových šancí, teda najviac zo všetkých hráčov francúzskej ligy, stále dokázal nastrieľať 28 gólov.

Od marca 2007, kedy ako čerstvý dvadsiatnik prestúpil z materského Danubia do Palerma, dokázal vo všetkých súťažných zápasoch nazbierať 311 gólov. Plus 45 gólov za reprezentáciu.

Aj Cristiana Ronalda vlastne vystrelil z majstrovstiev sveta.Portugalcom totiž v osemfinále posunul obe bránky.

Možno to nie je taká mašina ako Ronaldo, ale Realu by sa hodiť mohol.