Jeho skrat prekvapil, pretože je to v civile milý a pokojný chlapík. “Pritlačiť ležiaceho hráča krosček do hlavy, keď navyše nemá helmu, to už mi prišlo moc,” hneval sa boleslavský kouč Marian Jelínek.

A Tomáš Urban, spoluhráč postihnutého Mateja Stříteského, to povedal ešte otvorenejšie: “Neviem , čo Řepov prešlo cez hlavu. Takto sa profesionálny hokejista nespráva, aj keď môže byť frustrovaný, ako chce. ”

Emócií zrejme pribudne

Lenže nikto nemôže čakať, že sa dnes situácia v Mladej Boleslavi zmení. Ba práve naopak, spomínaný zákrok vyhrocenost série, v ktorej po úvodných zápasoch vedie Liberec nad Mladou Boleslavou 2: 0, skôr ešte umocní.Ostatne súboja medzi oboma súpermi bývajú nervózni aj v základnej časti, pretože ide o regionálny derby.

“Jednoznačne čakám ešte emotívnejšie duel. A zvlášť v Boleslavi, kde fanúšikovia dokážu na všetkých aktérov zápasu vytvoriť enormný tlak, ktorý mnohí hráči ani nedokážu ustáť, “súhlasí liberecký kouč Filip PESANTE.

Emócie boli poznať už v prvom zápase. Keď sa na druhý deň na predzápasové rozkorčuľovaní obe mužstvá striedala na ľade, hráči na seba pokrikovali: “Čo si tam včera blbnul? Veď sa poznáme! ”

” Je to play-off a vyhrocenost k tomu patrí. Všetci vieme, ako to chodí. Boleslav má v kádri navyše veľa bývalých libereckých hráčov, pre ktorých je séria ešte prestížnejšie.Chcú sa preto ukázať, “opisuje liberecký útočník Branko Radivojevič.

Jedným z nich je Tomáš Urban, ktorý v Liberci strávil šesť rokov. A ani on nezastiera: “Toto je derby a rivalita v ňom funguje. Vrie to zhora aj zdola. Takto to bude pokračovať do posledného zápasu tejto série. ”

Lenže ako spoznať v zápale boja hranu medzi tvrdou hrou a nebezpečnými fauly, ktoré už ohrozujú zdravie hráčov?

Marian Jelínek si trochu zafilozofuje : “Ako sa môžete brániť v bežnom živote? Je tam sudca, ktorý zaistí poriadok. Ak nie, tak musíte zvážiť, čo urobiť. Alebo ešte inak a znovu príklad zo života: každý z nás chce peniaze, ale keď ich začneme získavať korupciou a pomocou podvodov, tak je to za hranou. V hokeji chce každý vyhrávať.Lenže ma trochu desí absencia vzájomného rešpektu hráčov. Pripadá mi zvláštne, že si tí chlapci potom s chladnou hlavou nepovedia, že toto už prehnali. ”

V play-off sa používajú rôzne taktiky. Útočí sa na lídrov tímov, ktorým chce súper otráviť hru, provokujú sa hráči, u ktorých býva predpoklad, že ľahko podľahnú emóciám. Zachádza sa do brankárov. Dohrávajú sa súboje, aby mal súper strach.

Hrá sa do brutálneho faulu

” hity a všetko okolo, to sa teraz všetko pohybuje na hrane. Nejaké sekery hokejkou sa nerieši, hrá sa až do vyložene brutálneho faulu.Musíme to prijať a skôr rany rozdávať než prijímať, “hovorí otvorene Urban.

Otázkou zostáva, nakoľko sú neprimerané útoky čisto emočný záležitosťou a nakoľko určitým kalkul. Však liberecký kouč PESANTE priznáva: “V play-off nejde len o konkrétny výsledok, ale aj o prípravu na ďalšie zápasy v sérii. Za rozhodnutého stavu sme cítili, že do nás súper išiel, čo je vec, ktorú sme čakali. ”

Zrejme aj preto prišiel spomínaný Řepíkův atak na Stříteského. Bol to odkaz, že si Liberec nenechá nič páčiť.