Edu pôsobil ako hlavný koordinátor v Brazílii, ktorá v nedeľu vyhrala Copa América. Brazília však oznámila, že Juninho, bývalý stredopoliar Middlesbrough, nastúpi do tejto úlohy, čo Eduho prepustí.

Futbalový šéf Raúl Sanllehí označil Edu za „skutočného muža Arsenalu“ a uviedol: „Jeho príchod je poslednou a veľmi dôležitou súčasťou skladačky pri vývoji novej futbalovej infraštruktúry, ktorá nás má posunúť vpred.Bude úzko spolupracovať s Unaiom Emerym a trénermi prvého tímu a bude hrať dôležitú úlohu pri vedení našej futbalovej vízie a pri zabezpečovaní toho, aby sme počas všetkých našich futbalových aktivít mali – a nasledovali – solídnu filozofiu. “

Arsenal s veľkým záujmom menovali technického riaditeľa, pretože sa snažia vyostriť nábor, zatiaľ čo zápasia so zníženými rozpočtami kvôli svojej neprítomnosti v Lige majstrov, ktorá sa koná už tretiu sezónu.

Prešli cez Svena Mislintata – potom vedúci náboru – spôsobil jeho ukončenie a presunul sa namiesto toho za Monchiho, iba aby sa rozhodol na poslednú chvíľu nezobrať tento post a znovu sa pripojiť k Seville.

Edu hrával za Arsenal v rokoch 2001 až 2005 a bol súčasť známeho tímu Invincibles.Predpokladá sa, že do klubu odporučil Gabriela Martinelliho; osemnásťročný brazílsky krídelník minulý týždeň podpísal zmluvu s Ituanom.

Edu uviedol, že je „nadšený“, že je späť v Arsenale, a dodal: „Teším sa, že pomôžem dosiahnuť zmenu.“ Paul Pogba si zaslúži ochranu Manchestru United aj napriek kritike, tvrdí agent. Prečítajte si viac

Héctor Bellerín je v predstihu pred zotavením z pretrhnutia krížneho kolenného väzu, ktoré utrpel v januári, a dúfa, že bude späť v akcii pre Arsenal predtým koniec septembra.

Obranca sa zrútil v agónii počas víťazstva svojho tímu v Premier League 2: 0 nad Chelsea 19. januára a skenovanie tiež odhalilo, že došlo k rozsiahlemu poškodeniu menisku v kĺbe.Bellerín podstúpil operáciu v Španielsku a bolo mu povedané, že čelí deviatim mesiacom nečinnosti – čo by znamenalo dátum návratu okolo 19. októbra. The Fiver: Zaregistrujte sa a dostanete náš každodenný e-mail s futbalom.

Ale Bellerín urobil na začiatku svojej rehabilitácie rýchly pokrok – po operácii sa dobre vyliečil a nedošlo k žiadnym infekciám – a udržal si náskok natoľko, že si vyhradil návštevu Aston Vily na štadióne Emirates 22. September pre jeho návrat.