Práve dnes, teda v pondelok 22. augusta, štartuje nový ročník hokejovej KHL. Lenže Sobotka podľa všetkých dostupných informácií stále prebýva v Česku a čaká, až jeho agent, ktorým je Petr Svoboda, dotiahne do konca rozviazania kontraktu v Omsku.

Vnútorne je rozhodnutý sa po dvoch rokoch vrátiť do NHL, v ktorej jeho hráčska práva vlastné St. Louis. “Za posledné dva mesiace som mnohokrát hovoril s jeho agentom a ten mi neustále tvrdí, že sa Sobotka vráti. Naposledy mi to povedal v stredu, “povedal Doug Armstrong, generálny manažér tamojších Blues.

Sobotková situácia je zapeklitá. Dvadsaťdeväťročný center už v Omsku nechce pôsobiť.Aj kvôli problémom, ktoré zažil počas uplynulej sezóny.

Sobotka o tom nechce hovoriť, ale správy z Ruska hovoria o tom, že mal v Omsku nezhody s vedením klubu. To ho podozrieval, že si vymyslel zranenie chrbta, a nútilo ho nastupovať, hoci sa kvôli bolesti nemohol takmer hýbať. Aj preto musel stráviť štyri týždne po sezóne na Sibíri a trénovať, údajne kvôli tomu, aby nemohol hrať na majstrovstvách sveta.

Dôrazný útočník kvôli tomu dokonca čelil nevôľu fanúšikov, ktorí na neho kričali simulante alebo zabijeme ťa. Preto je logické, že sa mu do klubu nechce vracať.Zato myšlienky smerujúce k návratu do zámoria nezastiera. “Nevylučujte to, rád by som sa tam zase objavil,” povedal krátko po konci minulej sezóny v rozhovore pre iDNES.cz.

“Nie je dôvod neveriť tomu, že Sobotka nepríde na kemp St. Louis. Jeho agent o tom neustále presviedča vedenie klubu, on sám dáva najavo, že sa chce vrátiť do NHL. Nemyslím si, že by to boli len plané reči, “povedal zámorský novinár Jeremy P. Rutherford.

Vedenie St. Louis skutočne veria, že sa Sobotka vráti. Všetko už údajne závisí len na vybavenie niekoľkých papierov, ktoré oficiálne ukončia jeho zmluvu v Omsku.Generálny manažér Doug Armstrong aj kouč Ken Hitchocka vo svojich vyhláseniach Sobotku zahŕňajú do plánov pre nadchádzajúcu sezónu, hoci Armstrong radšej opakuje: “Kým tu nebude, tak s ním napevno nerátam.”

Jeho opatrnosť vychádza aj z toho, že ruské médiá opakovane prinášajú správy, podľa ktorých Sobotka rozhodne zostáva v KHL.

Napríklad na serveri championat.com sa objavilo, že do Omska dorazí aj kvôli tomu, že Avangard najal nového trénera – s tým predchádzajúcim mal Sobotka údajne veľké problémy a konflikty.

Tréningový kemp St. Louis začína 24. septembra a hráči budú skraja mesiaca prichádzať do mesta. Bude medzi nimi aj Sobotka?Podľa jeho agenta áno.